Nyerhető meccset buktunk el

A DEAC megfordította az állást, aztán a DAB kétszer is válaszolni tudott.

Egymás után a hatodik találkozóját meg vívta idegenben a Debreceni Egyetem alakulata, négy bajnoki és egy Magyar Kupa-mérkőzés után vasárnap este a jégkorong Erste Ligában lépett fel, a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában.

Az első pillanatokban a házigazdák veszélyeztettek, azonban ezt követően kiegyenlítetté vált a játék, majd az ötödik percben Hetényinek kellett védenie. Még nem telt el tíz minutum, amikor Bukor tüzelt az újvárosi kapura, de elvétette az irányt, ezt követően Krollis akasztotta gólhelyzetben lévő ellenfelét, két percre ki kellett ülnie. Szerencsére megúsztuk az emberhátrányt. Mindkét gárda jól védekezett, ezért helyzetet alig-alig láthattunk, igaz, Maarnela lövésénél szükség volt Hetényi Zoli “bárdjára”. Molnár Dávid magasra tartott botját vizsgálták videón a játékvezetők, négy perc lett a debreceni hokis jutalma. Ezt is könnyedén kivédekeztük, majd Krollis majdnem vezetést szerzett a vendégeknek.

Egy életerős Svars-löket vezette fel a második harmadot, Hetényi Zoltán védte a korongot, majd emberelőnybe került a Debrecen. Egy Szmirnov-próbálkozással indítottuk az előnyt, azt pedig pedig az újvárosi cerberus hatástalanította. Majd Somogyi tévesztett, azután pedig Dominik Novotny. 11:23 volt hátra az etapból, amikor Krollis is mellé lőtt. Mingazov is majdnem betalált, az a a fránya célzás azonban nem volt pontos. Mazzag lövését is védte a kapus, és két perccel a vége előtt Sysak megszerezte a vezetést a dunaújvárosiaknak.

Jól indult számunkra az utolsó harmad, ugyanis Niks Krollis egalizált. Nem volt kérdéses a találatunk, addig az egész meccsen jobbak voltunk. Ennek ellenére az újvárosiak igyekeztek eldönteni a három pont sorsát, érthető okokból. A harmadik húsz perc közepén a találkozó ismét nyugodt mederben telt, nem lehetett tudni, melyik csapat szerzi meg a győztes találatot. Nyolc perc volt hátra, amikor Bukor Rajmund kotorta be a vezető gólt, majd Molnár találta el a hazai kapuvasat. Már-már elkezdtünk örülni, amikor Szalma egyenlített. Mire felocsúdtunk volna, Dostalek beütötte a hazai győztes gólt, egy valójában nekünk álló mérkőzést vesztettünk el.