Nyolc gólt szereztünk az újpestiek ellen

A DEAC csapata október 19-én játszott utoljára Erste Liga mérkőzést, majd pontosan két hetet kellett várniuk a következő ellenfél, az UTE érkezésére. A folyamatosan erősödő lila-fehér gárda októberben szinte végig pályán volt, és többször is bizonyította, hogy bármelyik ellenfelére komoly veszélyt jelenthet. Az elmúlt másfél hét során két rendkívül szoros meccset vívtak az Acélbikák ellen és csak büntetőkkel, illetve hosszabbításban szenvedtek vereséget, pénteken pedig hazai jégen legyűrték a listavezető MAC HKB együttesét. Nyilvánvalónak tűnt, hogy ez a győzelem csak növelte az újpestiek étvágyát, a debreceni srácoknak viszont megvolt a lehetőségük, hogy célzottan rákészüljenek az ellenfelükre.

A mieink végre teljes kerettel léphettek jégre, felépült Hári és Kozma, a vendégeknek viszont Duschek mellett Benk Andrást, Sikorcin-t és Aviani-t is nélkülözniük kellett. Jó iramú, eseménydús játékkal indult a derbi, a küzdő felek nyílt sisakos, támadó hokit produkáltak. Már az első percben volt egy ügyes kombinációnk, utána 3 a 2 ellen indultunk meg, az újpesti védelem azonban tisztázni tudott. Az 5. percben Hetényi Zoli hárított egy középtávoli lövést, röviddel később korongot vesztettünk, szólót vihettek a lilák, ám a debreceni hálóőr eszén megint nem tudtak túljárni. 07.54-nél Varga Arnold került a büntetőpadra. Az 5 a 4 elleni játékban előbb a vendégek veszélyeztettek, a kapusunkat is benyomták a hálóba, a pakk azonban nem ment át a gólvonalon. A 9. percben a légiós sor bűvölte a korongot; Kloz indította az akciót, Izacky tálalt Novotny elé, aki nem hibázott. Röviddel később egyenlíthetett volna az UTE; közvetlen közelről tűztek kapura egy megszerzett korongot, Hetényi Zoli azonban óriásit védett. 10.00-nál a liláktól Just kapott 2 percet bottal akasztásért, a mieink pedig gólra váltották az emberfórt; szépségdíjas Vokla-Dalecky összjáték után Novotny másodszor is betalált. A vendégek nagy erőket mozgósítottak, de nem boldogultak a felállt hazai védelemmel szemben. 14.59-nél a 3. sorunk akciózott; Bogesic és Mazzag vitték fel a pakkot, Kiss Patrik beverte, már három góllal vezettünk! Kevesebb, mint egy perccel később Molnár Dávidot állítottak ki, a 19. minutumban Kiss Roland is kiült, de a védelmünk jól állta a rohamokat, Hetényi Zoli is hibátlanul védett. Az első harmadban a vendégek többet lőttek kapura (13-19), a gólokat azonban a mieink szerezték.

Az áthúzódó kiállítást a 2. játékrész elején sikerrel védekeztük ki. 22.41-nél harmadszor is emberhátrányba kerültünk, ezúttal Bogesic-nél láttak botfogást a játékvezetők. A hátrányban eredményesen védekeztünk, gól nélkül egészültünk ki. AZ UTE továbbra is veszélyes kontrákat vezetett; a 24. perc elején Hetényi Zoli, mintegy két perccel utóbb Dalecky avatkozott közbe remekül. A 31. percben Szabad Kevint ültették ki, majd rövidesen megszületett a harmadik emberelőnyös találatunk is; Hári hátra pattanó korongját Kiss Roland tűzte kapura, Márkus nem sokat látott a ketrece előtt tülekedőktől. A hazai szurkolók elégedetten nézegették az eredményjelzőt, Bodó azonban kicsit elrontotta az örömüket, amikor 31.24-nél szépített. Az lila-fehérek vérszemet kaptak és elkezdtek rohamozni. A 34. percben Kloz ütközött a palánk mellett, a hatalmas termetű cseh védőről lepattant az újpesti játékos, a játékvezetők pedig ellenünk ítéltek. A hátrányban Hetényi Zoli két hatalmas védéssel tartotta meg a csapatát, majd egyenlő létszám mellett is akadt dolga, Szabad Kevin lövését fogta. 37.05-nél Izacky indult meg óriási lendülettel a jobb oldalon, az UTE védői csak nyomozták, a légiós szélső felkanyarodott a lilák kapuja elé és elegánsan a hálóba csúsztatta a pakkot, – a közönség méltán ünnepelt! A harmad végén egyre több jel utalt arra, hogy fogytán van a vendégek türelme; a 39. percben Kiss Rolandot vitték le egy ipponnal a jégre. A sértett összetűzött Szabad Kevinnel, a játékvezetők pedig salamoni döntéssel mindkettőjüket leküldték.

Hazai góllal indult a 3. harmad, 40.36-nál Vokla lopózott befelé a bal oldalról, jó átadását Izacky egyből az ellenfél hálójába vágta. 42.29-nél Szűcs Istvánnál láttak szabálytalanságiot a játékvezetők, ki is vitték 2 percre. A hátrányban Molnár Dávid és Mazzag vezettek egy veszélyes kontrát. 46.54-nél Kiss Patrik fűzte át magát a komplett újpesti védelmen, Fliszár odavert neki egyet, mehetett a büntetőpadra. 48.32-nél Háriék bűvölték az UTE védelmét, Márkus egymás után több lövést is megfogott, aztán tehetetlen volt Kiss Roland bombájával szemben. 53.22-nél előbb Kiss Patrik kapott kisbüntetést, majd 53.41-nél Koz-t is levitték, dupla fórhoz jutottak az újpestiek. A vendégcsapat azonnal időt kért, de a kettős előnyt sem tudták kihasználni, a mieink Hetényi Zoli vezetésével fantasztikusan védekeztek! 57.42-nél Márkus felvágta a kapuja mögött elkorcsolyázó Pestunov-ot, 58.11-nél Stadel  Novotny-val keveredett nézeteltérésbe. A keménykedések hiábavalónak bizonyultak, de a vendégek már nemigen tudtak a játékkal foglalkozni. Kilenc másodperccel később Hári passzát Kuleshov lőtte be, a játékvezetők rövid videózás után megítélték a találatot. 58.50-nél Varga Arnold és Blake Orban  keveredett verekedésbe, 59.21-nél Berta és Fliszár akaszkodott össze, de mindez legfeljebb a lila-fehérek frusztráltságát csökkenthette.

A kéthetes pihenőt követően a mieink rendkívül éles, gólra törő hokival lepték meg az ellenfelüket. Az egyetemisták különösen az emberelőnyös játékban voltak elemükben, emberfórban öt gólt szereztek. Az újpestiek főleg kontrából veszélyeztettek, de csak egyszer voltak képesek áthatolni a Hetényi Zoli vezette hazai védekezésen. Hálóőrünk válogatott formában dolgozott, 97,44 %-os hatékonysággal védett és előre lépett a kapusrangsor élére. A koronavírus által összekuszált sorsolás szerint legközelebb december 11-én játszhatunk hazai jégen, addig igen nehéz idegenbeli megmérettetések következnek.

David Musial vezetőedző korrekt értékelést adott a találkozóról.

Úgy vélem, fontos volt számunkra, hogy mindenki pályára tudott lépni, nem voltak sérültjeink. A héten sokat gyakoroltuk a speciális játékhelyzeteket, ennek is köszönhető, hogy a srácok jól dolgoztak emberelőnyben és emberhátrányban egyaránt. Szerintem a mai meccsen az lehetett a kulcs, hogy emberfórban ötször tudtunk eredményesek lenni. Összességében örülök minden egyes gólunknak és boldog vagyok, hogy sikerült visszanyerni az önbizalmunkat.”

2020.11.01. 18.30 Debreceni Jégcsarnok
EL 45
DEAC – UTE 8-1 (3-0, 2-1, 3-0)
Gólszerzők: Novotny (2), Kiss R. (2), Izacky (2), Kiss P. és Kuleshov, illetve Bodó