Óriási küzdelemben nyertünk!

Huszonnégy órán belül már a második meccsüket játszották a mieink vasárnap este. A feltételeket korántsem lehetett ideálisnak tekinteni; azon túl, hogy több kulcsjátékosunkat eleve nélkülöznünk kellett, a szombati találkozón Karmaev is megsérült, így legfeljebb három és fél sor játékos állt a szakvezetés rendelkezésére. Az ellenfeleink a tabella 8. helyére hajtottak és égetően szükségük volt minden pontra az előttük tanyázó Jegesmedvékkel szemben.

Közepes iramú játékkal indult a találkozó, a miénk volt az első támadás és az első lövés, a győriek azonban rögtön megpróbálták átvenni a kezdeményezést. A 4. percben Kloz lövése Kuleshovról a hazaiak hálójába pattant, a játékvezetők azonban videoellenőrzés után nem ítélték meg a találatot. Az ötödik percben két jó lövéssel kínáltuk meg a hazaiakat, de Tóth Károly nagyokat védett. A 7. percben Tornyai akasztotta a kitörő Klozt, emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk gólra váltani. A győriek magasra tolták fel a védekezésüket, gyakran már a semleges harmadban felvették a támadóinkat, így igen nehéz volt építkezni. Oda-vissza hullámzott a játék, mind a két kapus jól védett, Gönczi Lajos különösen kitett magáért.

A 2. játékrészben folytatódott a váltakozó játék. A 2. percben Sági lépett ki ígéretesen, de végül a kapusba lőtte a ziccert. Néhány másodperccel utóbb a debreceni kapu előtt alakult ki veszélyes helyzet, Gönczi bravúrral tisztázott. A hazai csapat támadott többet, gyakran közvetlenül a kapunk előtt adogattak, de gólt nem tudtak elérni. 29.00-nál Mazzag Danit állították ki. Meleg volt a pite, de 30.20-nál Páterkát is kiküldték, 4 a 4 ellen folytatódott a küzdelem. 33.23-nál Glotov-ra fújtak rá egy játékkésleltetést, a Győr életveszélyesen támadott, de Gönczi bravúrok árán tartotta az övéit. 39.29-nél Hári adta be középre a pakkot, az érkező Sági az ütője tollának hegyével tolta meg a korongot, ami Tóth mamutja felett a győri hálóba pattant. A középkezdés után újra Sági villant meg, nem sok hiányzott a második debreceni gólhoz.

A 3. harmadban végig kemény harc folyt a jégen, minden korongért heves küzdelem zajlott. 55.51-nél Sándor Bencét kiállították, a hazai gárda pedig azonnal időt kért. A győriek mindent bevetettek, 58.35-nél lehozták a kapusukat is, de nem bírtak a nagyszerűen védekező egyetemistákkal.

Nagy csatában szerezték meg az újabb három pontot a mieink, elsősorban a kiváló védőmunkának és a hibátlan kapusteljesítménynek köszönhetően. A győriek az első és a harmadik harmadban is nagy nyomást helyeztek a mieinkre, de nem tudták feltörni az egyetemisták védekezését, amihez Gönczi Lajos shutouttal járult hozzá. A következő hétvége sem lesz könnyebb; hiszen szombaton délután Fehérváron játszunk Magyar Kupa elődöntőt a Jegesmedvék ellen. Reméljük, a sérültek és a betegek is meggyógyulnak akkorra!

A mieink szakvezetője, György József a történetből a következőket emelte ki.

Tegnap sikerült egy elég sima győzelmet aratni, de tudtuk, hogy a mai sokkal nehezebb mérkőzés lesz. Tegnap kiesett egy játékosunk, ma pedig már az első harmadban megint eggyel kevesebben lettünk, végül 16 játékossal fejeztük be a mérkőzést. A Győr keményen ránk jött, tudtuk, hogy képesek nagyon jó hokit játszani, de ma a kapusunk fenomenális volt és természetesen a srácok mindegyike hozzátette meccshez a magáét, foggal-körömmel küzdöttünk 60 percen keresztül. Nagyon örülök ennek a sikernek, a hétvégét foghíjas kerettel is sikerült 6 ponttal befejezni.