Ott vagyunk a rájátszásban

Egy pontot szereztünk hazai pályán a Csíkszereda ellen.

A szerdai, gyergyóiak elleni vereség után jobb folytatásban reménykedtünk a DEAC szereplését illetően a jégkorong Erste Liga alapszakaszának második körében vasárnap este. Az ellenfél a jó formában lévő Sport Club Csíkszereda volt a Debreceni Jégcsarnokban.

A debreceniek már szinte biztosan benn voltak a rájátszásban a mérkőzés előtt, addig csupán matematikailag nem dőlt még el a sorsuk. A találkozó elején Novotny ágyúzott kapura, válaszul Salló löketét védte a születésnapos Hetényi Zoltán, majd Becse próbálkozását hatástalanította. Egyenlő erők küzdelmét hozta az első harmad első fele, azonban gól nem született. Vasziljev majdnem változtatott ezen, de ő is elhibázta a ziccerét. Viszonylagos nyugalomban teltek a percek, az első kiállításra hét perccel a dudaszó előtt került sor: Ládayt küldték le a csíki gárdából. A vendégek megúszták a hátrányt. Sőt, Becze révén megszerezte a vezetést a Sport Club, egy kapáslövést követően. Salló majdnem megduplázta az előnyt, ám Hetényi útját állta a korongnak.

Bucskint és Klozt is kiszórták a második játékrész elején, és ugyan nehéz helyzetbe került, de kivédekezte a kettős emberhátrányt a Debrecen, ez mindenképpen dicséretes tett volt. Vasziljev ismét majdnem betalált, ám nem jutott el igazi lövő helyzetig. Közben egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a DEAC-nak meglesz a nyolcadik helyet jelentő rájátszás, hiszen a Gyergyói HK már három góllal vezetett a DAB ellen. A kilencedik minutumban Kloz tüzelt, a csíki hálóőr védett. Kicsivel később Dobmayer szenzációs átadását Jeliszejenko beverte a hálóba, óriási mozzanat volt! 4:40 volt hátra, amikor Fodor ajtó-ablak helyzetben nem tudott újabb gólt szerezni, megúszták a házigazdák. Maradt a döntetlen állás.

A harmadik etapra határozottabban jött ki a Csíkszereda, de koncentráltan hokizott a Debreceni Egyetem is, tartotta az 1–1-et. Mihalik András cselezett remekül, ám lefülelték a a vendégek a próbálkozását, pedig gólt szerezhetett volna belőle a hajdúsági támadó. A folytatásban ide-oda cikáztak a meccs eseményei, de Hetényi és O Connor is a helyén volt, amikor kellett, így jött a hosszabbítás.

A ráadásban Hetényi mutatta be a legnagyobb védést Sofron bombája után. Nem hozott gólt az extra idő, következett a szétlövés, melyben Novotny, illetve Kubat, Sofron és Szkacskov talált be, ezzel elvitte a két pontot, s egyet hagyott a DEAC-nak a Sport Club Csíkszereda.