Szűk négy perc alatt fordított a Brassó

Csütörtök délután a mieink azzal a határozott szándékkal érkeztek Brassóba, hogy megpróbálnak pontot, pontokat szerezni a Farkasok otthonában. Korántsem tűnt ez lehetetlen feladatnak, hiszen legutóbb szoros meccset vívtunk ellenük hazai jégen és csak egy vastagabb hajszál választotta el a srácokat a 2 pont megszerzésétől. A bravúr nem sikerült, de tanulságos mérkőzést vívtunk a szászföldi sztárcsapat ellen.

A korongbedobás után 41 másodperccel tették először próbára Hetényi Zolit az ellenfél támadói. Nem sokkal később Kuleshovék vezettek egy veszélyes kontrát, az orosz csatár elhúzta a pakkot Tőke orra előtt, majd félfordulattal visszatette a rövidbe, de csak az oldalhálót találta el. A 4. percben a mieink kapuvédője Klempa és Valchar akcióját hatástalanította. 06.12-nél Bogesic indult meg nagy lendülettel, távoli bombája a meglepett Tőke mellett a brassói hálóba pattant. A 11. percben Molnár Dávid érkezett pontosan egy kipattanóra, lövése kivágódott, az érkező Kozma azonban egyből beverte.  A játékvezetők gólt ítéltek, majd a hazaiak heves reklamálására videóztak és érvénytelenítették a találatot. A debreceniek stábja is megerősítette, hogy Kozma lövése előtt a kapu valóban „elmozdult”, ami nagy kár, mert két gólos előnyről a találkozó is könnyen másként alakulhatott volna. A következő percekben főként a mezőnyben pulzált a játék, kevés veszélyes helyzet adódott a kapuk előtt. A 13. percben Dalecky ugrott ki, Tőke azonban a helyén volt. A másik oldalon Dame-Malka tüzelt a kék vonalról, a kapunk előtt nagy volt a forgalom, Hetényi Zoli bonyodalmas helyzetet tisztázott. Az utolsó előtti percben Szűcs startolt rá egy hosszan előrevágott korongra, jól adott vissza a brassói kapu mögül, de Tőkét most sem sikerült meglepni. Magabiztos játékkal nyertük az első harmadot, meglepően kicsi volt rajtunk a nyomás, félő volt, hogy csak altatnak a hazaiak.

A 2. játékrészből csak 10 másodperc telt el, amikor Carlson a palánkon át röpítette ki a korongot, játékkésleltetés miatt állították ki. A mieink azonnal felálltak, Dalecky-nek volt egy jó lövése, Tőke azonban védte, utána pedig a brassóiak kilövöldözték a pakkot a harmadukból. Carlson alig néhány másodpercet töltött csupán a jégen, amikor ismét a büntetőpadra került, ezúttal késői ütközésért. Mind a két emberelőny kimaradt, túl lazán, pontatlanul szövögettük a támadásokat. Szűk három perccel később Wilson keresztpasszára Tranca érkezett üresben, és védők híján be is talált. Szinte azonnal érkezett még egy veszélyes támadás, Hetényi Zolinak kellett nagyot tornáznia. A brassóiakat mintha kicserélték volna, egyre-másra vezették a gyors akciókat. 28.46-nál egy kapu mögül visszatett korong megtalálta a rövid vasnál ácsorgó Molnár Zsombort, aki zavartalanul emelhetett a hálóba, szűk négy perc alatt fordítottak a hazaiak. A 10. perc táján kezdtünk kikászálódni a gödörből, Kloz ügyesen vitte körbe a korongot, felkanyarodott vele, de a lövése kipattant a Brassó kapusáról. Veszélyesen zsugáztak az ellenfél játékosai, eléggé megszenvedtünk az ellentámadásokkal. 35.51-nél Klempa nagy lendülettel érkezett a debreceni harmadba és nagy erejű, éles lövést küldött a hosszú sarokba. A jégen egyre feszültebbé vált a hangulat; először Vokla ült ki két percre, majd Tranca követte 2+2 perccel. Újabb egy perc sem telt még el, amikor Berta és Dame-Malka estek egymásnak, 30 másodpercig 5 a 4 ellen hokiztunk, ám Dalecky-t is leküldték, kiegyenlítődött a létszám. 39.42-nél Carlson megütötte Molnár Dávidot, ő is a büntetőpadra került.

A 3. harmad elején folytatódott a kiállítások sora; alighogy letelt Dalecky kisbüntetése, 41.45-nél Sándor távozott a büntetőpadra. Az emberhátrányt kivédekezték a mieink, de az ellenfél tovább időzött a harmadunkban. A 3. percben Hetényi Zoli spárgázott egy nagyot, miközben Valchar ott lihegett a nyakán. Jobbára mezőnyjátékkal telt az idő, oda-vissza hullámzott a mérkőzés. A hazai csapat altatott, biztos helyzetre vártak, míg a debreceni legénység nem tudott igazán hatékonyan támadni. 58.44-nél Bogesic és Bors verekedett össze 5-5 perces kiállítás terhe mellett. 59.18-nál Hetényi Zoli elhagyta az őrhelyét, az eredmény azonban már nem változott.

Az 1. harmadot magabiztos játékkal húztuk be, miközben számos jó lehetőséget szalasztottunk el, a második periódus elején pedig két emberelőnyt hagytunk kihasználatlanul. A brassóiak azonnal lecsaptak a lehetőségre, gyors egymásutánban két könnyű gólt szereztek, majd többnyire ők uralták a mezőnyt. Ilyen szintű csapatokkal szemben a csütörtöki produkciónknál jóval hatékonyabb védőmunkára lesz szükségünk.

A mérkőzés után debreceni részről David Musial értékelt.

Az első harmadunk nagyon jól sikerült – állapította meg a szakvezető –, végig nálunk volt a vezetés. A második játékrészben megvoltak az emberelőnyös lehetőségeink, de egy gólt sem tudtunk szerezni. A Brassó nagyon jó csapat, ők háromszor is betaláltak, ezzel el is döntötték a mérkőzést. Nem adtunk ki magunkból eleget ezen a találkozón. Gratulálok a Brassónak!”