Vezetünk 3-0-ra, de korai még ünnepelni!

Története első Megyeri úti győzelmére készülődött szombaton este a DEAC együttese. A srácok nem voltak híján az önbizalomnak, bár a napi játékoskeret egy kicsit szűkösebb lett a tervezettnél; a Kozma még nem épült fel teljesen, az egy meccses eltiltását töltő Pestunov is hiányzott, így a 6. légiós helyen Filbrandt került a nevezési lapra.

Ahogyan az várható volt, újpesti támadásokkal indult a mérkőzés, másfél perccel a korongbedobás után Hetényi Zolinak máris közbe kellett avatkoznia. 03.53-nál Izacky kapott két percet bottal akasztásért, a debreceni cserepad tiltakozása ellenére. A hátrányt szokásunkhoz híven sikerült gól nélkül lehozni, de továbbra is támadásban maradtak a lilák. Mindkét csapat látszólag idegesen, sok átadási hibával hokizott, a nagy tét rányomta bélyegét a játék képére. 07.30-nál Turcotte és Pokornyi csapott össze, a kanadai légiós vérzett, de a játékvezetők nem voltak hajlandóak megemelni a hazai hátvéd büntetési tételét. Novotny kézzel taszított egyet az ellenfelén, most az újpestieken volt a tiltakozás sora, össze is ugrottak a küzdő felek, de az agresszió nem érte el a játékvezetők ingerküszöbét. Lassacskán kiegyenlítődött a játék, az UTE többet támadott, ám a debreceni kontrákban is rendre jelen volt a gólveszély. A 16. percben Izacky tüzelt közelről, a pakk azonban kipattant Rajnáról. 18.37-nél Kuleshov indult meg nagy lendülettel, a korongot Filbrandt lőtte élesen keresztbe a kapu előtt, a jókor érkező Berta pedig közelről nem hibázott! A gól megfogta a házigazdákat, a mieink hosszasan kevergettek az UTE védőharmadában, az állás azonban már nem változott. A nyitó harmadban jól vizsgázott a vendégek védelme, a többet támadó újpestiek nem tudták bevenni Hetényi Zoli kapuját, míg a mieink jól időzítéssel előnybe kerültek.

A 2. játékrész elején a hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, de továbbra sem tudtak betalálni. A debreceniek oldalán maradtak a gyors kontrák, a 3. percben Berta befordulása okozott zavart Rajna kapuja előtt. 15.36-nál Bogesic-nél láttak szabálytalanságot a játékvezetők, de ezt a hátrányt is sikerült lepergetni. Az újpestiek próbáltak nyomást gyakorolni a mieinkre, de kapkodtak, egyre türelmetlenebbé vált a játékuk. 30.10-nél Rajna bravúrral védte Dalecky szólóját, ám a következő támadásnál már tehetetlen volt. Izacky remekül játszotta meg a mélységből elsöprő lendülettel érkező Voklát, a debreceni hátvéd egy szép csellel kimozdította Rajnát és a túlsó sarokba helyezte a pakkot! A második gólunk visszavetette az ellenfelet, percekre letáboroztunk az UTE védekező zónájában; előbb Berta veszélyeztetett, majd Mazzag előtt nyílott lehetőség. 37.49-nál Novotny és Sikorcin keveredett összetűzésbe, a következő két percet a büntetőpadon töltötték. A harmad vége visszahozta a hazaiak támadó kedvét, de eredményt nem tudtak felmutatni.

A 3. harmad elején vittünk egy erőteljes kontrát, Rajnának kellett nagyot tornáznia. 43.29-nél váratlanul szépítettek az újpestiek; Hetényi Zoli megkísérelt ráfeküdni a korongra, míg a lila-fehérek próbálták begyömöszölni, végül Sikorcin juttatta át a gólvonalon. A szépítés után erőre kapott az UTE; a 46. percben Vorobyev üresben vezethette rá a korongot az egyetemisták kapujára, Hetényi Zoli azonban jó eséllyel a nap védését mutatta be! Röviddel később Izacky szerezhetett volna gólokat, a 47. perc táján azonban passz helyett ellőtte a korongot, majd hajszállal a kapu fölé vágta… 50.23-nál Hetényi Zoli újabb hatalmas védéssel jelentkezett, a megszerzett koronggal Berta találta meg a kilépő Kuleshov-ot, aki azonnal a az újpesti hálóba vágta! A 10. percben Turcotte szorongatott helyzetben próbált kilépni, a védők csapkodták rendesen, de a játékvezetők nem láttak okot a közbeavatkozásra.  55.55-nél Bodó állították ki, mire visszatért, már benne voltunk a véghajrában. 59.17-nél Berta akasztotta meg az üresben kitörő újpesti játékost, a játékvezetők büntetőt ítéltek, az UTE stábja pedig időt kért. A rávezetéshez Bodó korcsolyázott oda, Hetényi Zoli eszén azonban ő sem tudott túljárni. A hátralévő időre a lilák lehozták a kapusukat is, de így sem tudtak feljebb zárkózni.

Az újpestiek elleni harmadik találkozón a mieink pontosan azt a hokit játszották, amire két hazai győzelem után szükség volt; a kapusunk szenzációsan védett, jól zárt a védelem, elöl pedig egymást követték a veszélyes kontrák. Mindez három szép gólban öltött alakot, amelyek a harmadik győzelmünkhöz vezettek. Jelenleg a helyzetünk kedvező, de még messze nincs vége a párharcnak, sőt a leghúzósabb összecsapás csak ezután következik. A mieink dolga látszólag egyszerű; fel kell tenni az i-re a pontot, ám ez mindig a lehető legnehezebb. Az ellenfélnek kockáztatni kell, ami (ha lehet), még veszélyesebbé teheti őket a mai esti megmérettetés során. A teher java része nem a mi csapatunkat nyomja, ezt kellene kihasználni és higgadtan, kevés kockázatot vállalva be lehetne húzni a mérkőzést. Ehhez természetesen a saját játékunkat kell játszani, mert ebben vagyunk jók és eredményesek, vélekedjen bárki, bárhogyan is. Bízunk abban, hogy a srácok vasárnap este újfent a tudásuk maximumát fogják nyújtani és a csúcson lesznek mentálisan is! Hetényi Zoli szombaton 97,56 %-os. szenzációs védési hatékonyságot produkált, ma hasonlóan jó teljesítményt remélünk tőle!

A ma esti rangadó 18.30 órakor kezdődik, az eseményről az Erste Liga TV sugároz élő közvetítést. A hokit szerető debreceni nézőket arra buzdítjuk, hogy szurkoljanak velünk, reméljük, sikerül az elődöntőbe segíteni a srácokat!

A szombati mérkőzés végén David Musial higgadtan és sportszerűen nyilatkozott.

Jó hangulatban jöttünk ide Debrecenből az első két meccs sikere után, ám az UTE nagyon jó csapat, három éve nem tudtunk a Megyeri úton győzni. Fontos volt, hogy újra a saját játékunkat tudtuk játszani, és nagyon jókor lőttük a góljainkat. 2-1 után az Újpest nagyon keményen nyomott, de sikerült megszerezni a harmadik gólunkat, amivel megnyertük a mérkőzést. Holnap újra lesz esélyünk arra, hogy jól hokizzunk” – fejezte be értékelését a debreceni szakvezető.