Visszaütött a sok kihagyott helyzet

Vasárnap este a második felkészülési mérkőzésükükre melegítettek a DEAC játékosai. A mieink augusztus hatodikán meccseltek utoljára a DVTK Jegesmedvék ellen; az első harmadban megszerezték a vezetést is, később azonban fordítottak a miskolciak és a néha idényelejei játékot hozó, szoros mérkőzésen egy góllal nyertek. Pénteki vetélytársunk, a MAC HKB eddig két tréningmeccset játszott és azokat el is veszítette úgy a HDD Jesenice (8-3), mint az Olimpia Ljubljana (5-1) ellen. A hazai együttesből hiányzott a huzamosabb ideje sérült Dalecky, valamint Mazzag, így korántsem a legjobb felállásban léptünk a jégre.

Érdekesen, de számunkra korántsem kedvezően indult a találkozó; Bálizsra már az első percben ráfújtak egy játékkésleltetést, ám 19 másodperccel utóbb Molnár Bálint lépett meg egy hosszú átadással; fél perccel a korongbedobás után emberhátrányból már vezetett a vendégcsapat. A mieinknek nem szegte kedvét a gyorsan bekapott gól, Klimek éles szögből leadott lövésénél Bálizsnak kellett nagyot védenie. Az első öt percet végig támadták az egyetemisták, szinte másodpercenként jöttek a komoly helyzetek, a nagy formában védő Bálizs azonban lehúzta a redőnyt. A 15. percben egy régi ismerős, Izacky vezetett szép kontrát, Hetényi Zoli azonban a helyén volt. A 9. perc végén Pozsgai ült ki, de az előnyből kis híján gólt kaptunk, ám Hetényi Zoli ismét bizonyított. 14.02-nél Nádor fejjel belenyomta a palánkba Voklát, a debreceni hátvéd nem tudta folytatni a mérkőzést, mentő szállította a kórházba. Röviddel később kivédekeztük Klimek kisbüntetését, majd folytatódott a vendégkapu ostromlása, de Bálizson ezúttal sem tudtunk kifogni. Egy életveszélyes újbudai kontrát követően, mindkét kapu előtt sorjáztak a helyzetek, majd Turcotte-ot állították ki, míg végül maradt az egy gólos fővárosi előny.

A 2. játékrész első minutumában Turcotte szerzett korongot az újbudai harmadban, aztán fölé bombázta a pakkot. Az ellenfél gyorsan átvette az irányítást, egyre többet támadtak és élesebbek is voltak a mieinknél.  A 27. percben ismét Turcotte-ot szórták ki, ezt még viszonylag simán kibekkeltük. Hat perccel utóbb azonban Szabó Kornél, majd néhány másodperccel később Kozma is a büntetőpadra került, mi pedig villámgyorsan kettős hátrányba kényszerültünk. 34.30-nál Izacky gólra is váltotta a dupla fórt, Tóth Richard pedig a szimplát, amivel a vendégcsapat pár másodperc alatt három gólos előnyre tett szert. A 2. játékrészben jobban hokiztak a vendégek, gyorsabban korcsolyáztak és fürgébben gondolkodtak, mint a mieink. Három és fél perccel a harmad vége előtt még kihagytunk egy üres kapus helyzetet pedig itt már Bálizs is verve volt.

Kilenc másodperccel a 3. harmad kezdete után helyrebillent egy kicsit a hazai szurkolók lelki egyensúlya; Novotny ellentmondást nem tűrően robogott el a bal oldalon és kilőtte a hosszú felső sarkot. Pár másodperccel utóbb Tóth Gergelyt vitték ki, a viharosan támadó debreceni játékosok összegabalyodtak az újbudaiakkal, a sporik mindkét oldalon két játékost büntettek; Dóczi és Turcotte 2-2 percet, míg a Csollák – Sándor Flórián duó 2+5 percet kapott. 5 a 4-re támadtak a mieink, Molnár Dávid a levegőből próbálta beütni a pakkot, de Bálizs ismét résen volt. 47.17-nél újabb emberfórt kaptunk, kihasználni azonban nem tudtuk, Nádor után röviddel Ságit is leküldték. 51.35-nél csak feljebb küzdöttük magunkat; korongot szereztünk a vendégek harmadában, Sági passzát a középen érkező Kuleshov bebombázta, egy gólra zárkóztunk fel. Az 54. percben Hári kiállítása akasztotta meg a mieink támadásait. Az utolsó percben kimaradt egy szólónk, majd Turcotte-ot kiállították, így maradt a szoros MAC-győzelem.

A találkozó során több meccsre való helyzetet dolgoztak ki a mieink, a befejezések azonban sokáig nem sikerültek, ráadásul Bálizs is kiválóan védett. Egyenlő erők küzdelméből végül a vendégcsapat került ki jobban, a 2. harmad közepe táján egy perc alatt két gólt szereztek, ezzel lényegében el is döntötték a mérkőzést. A mieinktől Hetényi Zoli újra remekelt, viszont két – Vokla sérülése után három – játékosunk hiányzott, a teljesítményeken pedig érződött az is, hogy a srácok „munkából” érkeztek erre a mérkőzésre. A záró harmadban bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk gólokat szerezni, az egyenlítésre azonban már nem volt elegendő időnk.

David Musial a meccs utáni rövid sajtónyilatkozatában arról beszélt, hogy a csapat jelenleg a felkészülés időszakában van, sokat edzenek, ilyenkor eleve kicsit fáradtabbak a srácok. Ezen a találkozón három játékost is nélkülözniük kellett, ha visszatérnek, akkor jobb lesz az összhang, és szeptemberre készen fognak állni a bajnoki rajtra.