Három aranyat termeltek a nemzetközi mezőnyben a DEAC karatésai

Hétvégén a DEAC shotokan karateszakosztálya a Miskolcon rendezett Avas Kupa Csordás József nemzetközi meghívásos karate emlékversenyen vett részt.

Az eseményen három nemzet (Románia, Szlovákia, Magyarország) 45 egyesülete, több mint 820 sportolója mérte össze tudását 7 küzdőtéren. A verseny díszvendége Hárspataki Gábor, Magyarország első karate olimpiai érmese volt.

A rangos versenyen összesen 126 trófeát osztottak ki kihon (alapiskola), kata (formagyakorlat) és kumite (küzdőgyakorlat) számokban. Az arany, ezüst és bronzérmek mellett a pontszerző 5. helyek is nagy jelentőséggel bírtak. A hatalmas számú nevezéseknek köszönhetően egy-egy kategóriában nem volt ritka a 15-17 fős induló sem. Ennek tükrében igazán sikeres statisztikát zárt a DEAC, mivel mind a tíz utánpótlás-versenyzőjük pontszerző helyen végzett. Faragó-Simon Napsugár, Szöllősy Dávid és Balogh Levente a dobogó legmagasabb fokára állhatott, de emellett is több érmet begyűjtöttek a mieink.

A csapatok éremtáblázatán az egyetemi klub a 45 egyesületből álló nemzetközi versenyen a 17. helyen végzett, míg a klubok közötti pontversenyen a 14. helyet szerezte meg.