Uray Iván világbajnokságon bizonyíthatott

A DEAC shotokan karateszakosztály vezetője három kategóriában indult a rangos eseményen.

Augusztus 24. és 27. között a győri Audi Aréna adott otthont a 14. shotokan karate világbajnokságnak, amelyen közel 50 ország 1200 versenyzője mérte össze tudását és felkészültségét. Pénteken a master és az utánpótlás korosztály küzdelmeit rendezték meg, szombaton az U18-as és az U21-es korcsoport mellett a felnőttek is versenyeztek, vasárnap pedig a csapatmérkőzésekkel zárult a program.

Az eseményen szervezőként segédkezett, de versenyzőként is részt vett a DEAC shotokan karateszakosztály vezetője, Uray Iván, akinek nem volt könnyű dolga, hiszen combhajlítóizom-sérüléssel érkezett a versenyre, ennek ellenére három kategóriában is szőnyegre lépett.

Egyéni katában nem volt szerencséje, hiszen már az elején összesorsolták a későbbi világbajnok dán Thomas Jersbillel, ugyanakkor kumitében a nyolcaddöntőig jutott, míg csapatkatában a hetedik helyen végzett.

A magyar válogatott a Shotokan Karate International Federation (SKIF) vb-k történetének legjobb eredményével büszkélkedhetett, hiszen az összesített éremtáblázaton Japán és Olaszország mögött az előkelő harmadik helyen végzett 8 arany-, 3 ezüst- és 9 bronzéremmel. A világesemény sportdiplomáciai lehetőségeket is nyújtott, hiszen a sikeres magyar rendezés alkalmából az SKIF világszervezet vezetőjével, Sensei Kanazawa Nobuakival megegyezés született a következő debreceni látogatásáról is – tudtuk meg Uray Ivántól, aki hozzátette, hogy a DEAC shotokan karateszakosztálya szeptemberben ismét nyitva áll a harcművészeti képzés iránt érdeklődők számára.