A második félidőben sem tudtunk megújulni

A Debreceni Egyetem alakulata pont nélkül térhet haza a királynék városából.

A DEAC férfi kézilabdázói Veszprémben vizitáltak az NB I/B szombati játéknapján. A hazaiak kapuját az a Mikler Krisztián őrizte, akinek a testvére, Roland a magyar válogatott egyik alapembere.

Jobban indítottuk a meccset, Kiss Axel második találatával 3-1-re vezettünk a hetedik perc elején. Aztán a bakonyiak kezdték felvenni a meccs ritmusát, ezt mutatja, hogy egy 4-0-s sorozatot produkáltak, amivel kissé meglógtak (10-5). A szünetig nem zárkóztunk fel, sőt, a pihenő előtt néhány másodperccel Szabó Tas köszönt be, ezzel 17-10-re módosult az állás.

A második játékrészben nagy formajavulás kellett volna a fordításhoz, de sajnos ez elmaradt. Pethő Ákos megoldásával ötre csökkentettük a hátrányunkat a 38. minutumban (20-15), ám ettől jobban nem tudtuk megközelíteni az ellenfelünket. A hátralévő időben magabiztosan őrizték a fórjukat a bakonyiak, akik közül ki kell emelni Czabula Mátét, ugyanis nem rontott lövést a mérkőzésen, végül tíz találattal zárt. A hajrában némileg kozmetikáztunk az eredményen, ám a Veszprém sikere nem forgott veszélyben.

NB I/B 13. forduló
BKFA-Veszprém-DEAC 32-25 (17-10)
DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok, játékvezetők: Kiu Gábor, Kiu Tamás.
A DEAC összeállítása: Aleksza, Boros – Hornyák, Mucza 2, Kiss R., Bíró 2, Mórucz, Balázs 1, Gidai 2, Rédei 1, Illés 3, Kathi 2, Kiss A. 4, Pethő 4 (2), Dobos, István 4. Vezetőedző: Mándi Norbert.
Kiállítások: 4 ill. 12. perc.
Hétméteresek: 7/7 ill. 3/2.