Alapembereink nélkül is simán diadalmaskodtunk

A Debreceni Egyetem alakulata többek között a tizenkét gólig jutó István Péter vezérletével győzött, ezzel megszakította a nyeretlenségi sorozatát.

A DEAC kézilabdázói megtizedelt kerettel léphettek pályára Szegeden az NB I/B 24. fordulójának vasárnapi játéknapján. Mándi Norbert vezetőedző sérülés miatt Kiss Rolandra, Tóth Mátéra, Bakó Ádámra, Kathi Péterre és Hegedűs Patrikra sem számíthatott. A problémák miatt több fiatal tehetségünk (Király Máté, Kiss Bálint, Portik Dobos Szabolcs) is elutazott a Tisza-parti városba.

A mérkőzés elején nem fukarkodtak a gólokkal az együttesek, hiszen a nyolcadik percben 6-6-ra álltak a felek. Nálunk István Péter kezdett ihletett formában, tapasztalt beállósunk nevéhez fűződött az első öt találatunk. Aztán Kiss Axel és Illés Tamás lövése is a szegedi kapuban kötött ki, emiatt a tizenegyedik minutumban hárommal vezettünk (6-9). Nem sokkal később Kerezsi Ádám volt eredményes, ennek köszönhetően ötre nőtt a fórunk (8-13). A hazaiak megkezdték a felzárkózást, a 25. percben már csak egy gól választotta el egymástól a két gárdát (14-15). A szünet előtt ritmust váltottunk, így az első játékrészt 19-14-re nyertük. Ki kell emelni István Pétert, ugyanis mind a kilenc lehetőségét értékesítette ebben a félidőben. Mellette Boros Tamás szintén dicséretet érdemel, hiszen a csereként beszálló kapus 44 százalékos hatékonysággal védett (kilenc próbálkozásból négyet megfogott).

Szerencsére a pihenőt követően sem vettünk vissza, ezt támasztja alá, hogy 3-1-es periódussal folytattuk az összecsapást, nem is kellett várni sokat a hazai tréner, Szabó Levente időkérésére (15-22). Nem lennénk meglepve, ha István Péterről rosszat álmodnának a szegediek ma este, mivel a 39. percben már 12. alkalommal köszönt be, ezzel pedig először tízre duzzadt a fórunk (17-27). A tekintélyes különbség ellenére nem lankadt a figyelmünk, Almásy Richárd a bombájával ismét visszaállította a 10 gólos differenciát (22-32). A hátralévő időben sem forgott veszélyben a sikerünk, végül 38-31-re diadalmaskodtunk. Ki kell emelni, hogy a hajrában Portik Dobos Szabolcs kétszer beköszönt, vagyis ő is meghálálta a bizalmat.

Kellett már ez a sikerélmény a játékosainknak, ugyanis ezt megelőzően legutóbb február 24-én nyertek a bajnokságban. A következő játéknapon Ózdon vizitál alakulatunk, az összecsapás jövő szombaton 18 órakor startol.