Egy ponttal térhetünk haza

A Debreceni Egyetem alakulata ugyan idei harmadik bajnokiját nem tudta behúzni, ennek ellenére a veretlenségét megőrizte.

A DEAC kézilabdacsapata két győzelemmel indította ezt az évet az NB I/B-ben. Mándi Norbert tanítványai előbb a Kecskemétet, aztán a Ceglédet fektették két vállra. Abban bíztunk, hogy együttesünk szombaton a Tata skalpját is megszerzi.

Vezetőedzőnk ezen a találkozón már számíthatott István Péterre, aki az előző héten betegsége miatt nem léphetett pályára. Ennek ellenére másik beállósunk, Dobos Balázs kezdett, ő pedig szűk négy perc alatt két góllal hálálta meg a bizalmat. 4-4 után egy 3-0-s sorozatot produkáltak a tataiak, ennek köszönhetően a 12. minutum végén 7-4-re módosult az állás. Boros Tamást Maródi Ádám váltotta, és kapusunk védéseinek is köszönhetően megkezdtük a felzárkózást, végül Tóth Máté találatával értük utol az ellenfelünket (10-10). A szünetig mindkét gárda két-két találatot szerzett, így az első félidő 12-12-es eredménnyel zárult.

A második játékrész eleje nekünk sikerült jobban, Kiss Axel a 36. percben értékesítette a helyzetét, ezzel már háromra duzzadt a fórunk (14-17). Egyébként jobbszélsőnk a szövetség statisztikája szerint ezen a találkozón nem hibázott lövést, végül hét találatig jutott. Az utolsó negyedórának négygólos fórral vághattunk neki (18-22). Nem adták fel a harcot a Komárom-Esztergom vármegyeiek, Tass Barnabás az 51. minutum elején egyenlített (23-23). A hajrában nem potyogtak a gólok, hiszen a tataiak és mi is remekül védekeztünk. Az utolsó percben Tass megint beköszönt, ezzel 25-25 szerepelt a kijelzőn. Ugyan a találkozó utolsó támadását mi vezettük, de sajnos nem tudtuk bevinni a kegyelemdöfést, emiatt egy ponttal gazdagodtunk.