Elfogytunk a második félidőre

A Debreceni Egyetem alakulata Ajkán sem tudta megszakítani a gyengébb sorozatát.

Zsinórban két vereséget követően abban bíztunk, hogy a DEAC férfi kézilabdázói vasárnap délután az Ajka otthonában visszatérnek a helyes útra. Nem volt könnyű helyzetben Mándi Norbert, mivel Kathi Péter mellett Almásy Richárdra sem számíthatott sérülés miatt.

A hazaiak az első támadásukat eredményesen fejezték be, Jávor Sebestyén járt túl Boros Tamás eszén. Jávor góljára Kiss Axel egy duplával válaszolt, így a negyedik percben 2-1-re vezettünk. Ekkor még nem tűnt reálisnak, hogy a folytatásban már egyszer sem lesz nálunk a fór, de sajnos ez volt a helyzet. Egyébként az első félidőben nem engedtük, hogy a hazaiak látótávolságon kívülre kerüljenek, a szünet előbb Kiss Axel, majd István Péter köszönt be, ezzel 14-13-ra módosult az eredmény.

A második játékrész első perceiben sem lehetett azt hinni, hogy nagyon kinyílik az olló a végére. A 38. minutumban István Péter lövése rezgette meg a hazai hálót, ennek köszönhetően ismét egy volt a különbség a felek között (17-16). Aztán az ajkaiak egy 6-1-es sorozatot repesztettek, emiatt nehéz helyzetből vághattunk neki az utolsó negyedórának (23-17). Sajnos a hátralévő időben nem tudtunk megújulni, végül egy kilencgólos vereségbe futottunk bele (34-25).

Egy hosszabb szünet következik a bajnokságban, a tervek szerint február elején folytatódik a küzdelem.