Elhoztuk a két pontot Balatonfüredről

A Debreceni Egyetem alakulata immáron négy mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

A DEAC férfi kézilabdázói vasárnap délután a Balatonfüred otthonában vizitáltak. A két csapat őszi meccsét a Füred nyerte a DESOK-ban, így Mándi Norbert legénységét fűthette a visszavágás vágya. Vetélytársunknál Szmetán Máté, illetve Határ Péter személyében két olyan játékos jutott szóhoz ma, akire a Balaton-partiak NB I-es alakulatában is számítanak.

Jobban indítottuk a meccset, Boros Tamás a negyedik perc derekán bevette az üresen tátongó kaput, ezzel 0-2 szerepelt az eredményjelzőn. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, de a fürediek egyszer sem tudták átvenni a vezetést, ami lélektani szempontból meghatározó volt. A huszonharmadik minutumban Dobos Balázs találatának hála először mentünk hárommal (7-10). Nem sokkal később Boros fogta Vári büntetőjét, amiből újabb adag önbizalmat meríthettünk. Tíz másodperccel a szünet előtt Dobos ismét beköszönt, ezzel visszaállt a háromgólos differencia.

A második játékrész elején a hazaiak többször felzárkóztak egyre, de az egalizás szerencsére nem jött össze nekik. A 45. percben Tóth Levente 20-21-re módosította az eredményt, erre egy 3-0-s szakasszal feleltünk. A hátralévő időben is mi domináltunk, ennek köszönhetően a sikerünk nem forgott veszélyben. A szép győzelemből Illés Tamás hét góllal vette ki a részét, míg Boros Tamás tizenhat hárítást tett a közösbe.

A héten több játékosunk megbetegedett, ennek ellenére mindenki odatette magát, ami mutatja a csapat erejét. Egy lüktető, nehéz meccsen nyertünk. A győzelemhez hitre, erőre és becsületre is szükség volt. Hétről hétre bizonyítjuk, hogy jó együttessé értünk, ez pedig nagy örömmel tölt el. Haladunk tovább a megkezdett úton! – összegzett Mándi Norbert vezetőedző.

Együttesünk immáron négy forduló óta veretlen az NB I/B-ben, ez a parádés sorozat szombaton a Győr elleni összecsapáson folytatódhat.

NB I/B 21. forduló
BFKA-Balatonfüred-DEAC 28-32 (10-13)
Eötvös Sportcsarnok, vezette: Hajdu Tamás, Halász András.
A DEAC összeállítása: Boros 1, Maródi – Hornyák, Mucza 4, Kiss R. 4, Bíró 1, Mórucz, Balázs 4, Rédei, Illés 7 (7), Kathi, Szolnoki, Kiss A. 3, Pethő 1, Dobos 4, István 3, vezetőedző: Mándi Norbert.
Hétméteresek: 7/6 ill. 7/7.
Kiállítások: 14 ill. 10 perc.

Fotó: Derencsényi István