Ezúttal a Szeged volt a jobb

A Debreceni Egyetem alakulata minimális különbségű vereséggel zárta a szombati edzőmeccset.

A DEAC férfi kézilabdacsapata szerda után szombaton újra összecsapott az OTP Bank-Pick Szeged U21-es gárdájával a DESOK-ban. Az első ütközetet Mándi Norbert legénysége nyerte (31-30), ám a “visszavágón” a Tisza-partiak örülhettek.

Ezúttal is sok érdeklődő tekintette meg a helyszínen az edzőmeccset. A drukkerek hullámzó első félidőt láthattak, hol az egyik, hol a másik alakulat lépett el pár góllal. A szünet előtti időszak nekünk sikerült jobban, ennek köszönhetően a pihenőre mi mehettünk minimális fórral (18-17).

A második játékrészben sem változott a helyzet, egyik fél sem tudta lerázni magáról az ellenfelét. Amikor nekünk lett volna lehetőségünk nagyobb előnyre szert tenni, akkor többet hibáztunk, így nem éltünk az eséllyel. A hajrában ziccert és hetest is elrontottunk, ebből pedig profitáltak a szegediek, akik 33-32-re diadalmaskodtak.

A felkészülés negyedik hetét zártuk ezzel a találkozóval. Sok tekintetben különbözött ez a meccs a szerdaihoz képest. Támadásban több gólt szereztünk begyakorolt figurákból, továbbá a lerohanásainkat gyorsabban vezettük. A második félidőben nem ment annyira jól a helyzetkihasználás, emellett kulcspillanatban kihagytunk egy hetest. Elöl és hátul is akadtak hibák, de ez nem szegi a kedvünket, dolgozunk tovább. Az ütközet után jó hangulatú évnyitót tartottunk, amelyen különböző játékok mellett a nyáron érkezett kézilabdázók beavatására is sor került – nyilatkozta Mándi Norbert vezetőedző.

Fontos információ, hogy változott együttesünk programja, mivel a Motor Zaporizzsja elleni felkészülési mérkőzés hétfőn nem 18.30-kor, hanem 14 órakor startol a DESOK-ban.