Farsangi hangulatban folytatódott a remek sorozatunk

A Debreceni Egyetem alakulatát a Békés sem tudta lefékezni, így Mándi Norbert legénysége még mindig nem kapott ki a másodosztályban 2024-ben.

Farsangi hangulat költözött szombaton a DESOK-ba, ahol a DEAC kézilabdacsapata a Békést fogadta az NB I/B 19. fordulójában. Izgalmas meccsre számíthattunk, hiszen idén még egyik gárda sem maradt alul a bajnokságban. A vendégeknél nem került be a keretbe Mezei Richárd, aki a játéknap előtt a második helyen állt a góllövőlistán.

A második percben született az első gól, ezt Tóth Máté szerezte. Pethő Ákos találatával a hatodik minutumban először volt egynél nagyobb az előnyünk (4-2). Ezt a momentumot azért is érdemes kiemelni, mert ezt követően mindig mi vezettünk. A kapuban ezúttal Maródi Ádámnak szavazott bizalmat a szakmai stábunk. Nem született rossz döntés, hiszen Maródi a 19. percben 50 százalékos védési hatékonysággal büszkélkedhetett. Nálunk támadásban szinte mindenki megvillant, ezzel szemben a vendégeknél főleg Horváth László vitte a prímet. A szünet előtt Pethő szerencsés góljával 17-14-re módosult az állás. Egy időn túli hetessel még szépíthettek volna a békésiek, ám Maródi túljárt Kepess János eszén.

A pihenő során sem unatkoztak a drukkerek, mivel a legötletesebb jelmezek tulajdonosai ajándékokkal gazdagodtak, emellett büntetődobó verseny is zajlott a pályán.

A második játékrészben Dobos Balázs helyét István Péter vette át. Rutinos beállósunk megint ihletett formában játszott, a 37. és a 42. perc között négyszer is beköszönt (23-18). Ellenfelünk elővette a 7 a 6 elleni felállást, de szerencsére ezzel nem leptek meg minket. A 46. minutumban kettőre csökkent a különbség, Mándi Norbert a nagyobb bajt időkéréssel próbálta elkerülni. Jót tett a kisebb szünet, ugyanis nem sokkal később újra öttel mentünk (29-24). A hajrában nyitott védekezéssel igyekeztek zavart okozni a vendégek, ám ennek is megtaláltuk az ellenszerét. Illés Tamás keze a büntetőknél nem remegett meg, a balszélsőnk állította be a 35-31-es végeredményt.

Játékosainknak ez volt 2024-ben a negyedik bajnokijuk, ezek közül hármat megnyertek, míg a tatai fellépésük döntetlen zárult. Hetedik helyen álló gárdánk a jövő héten Mezőkövesden vendégeskedik.