Győzelemmel háláltuk meg a szurkolók buzdítását

A Debreceni Egyetem alakulata a saját dolgát nehezítette meg a hajrában.

Nagyjából három hónap után lépett pályára ismét a DESOK-ban a DEAC, amely az OTP Bank-Pick Szeged U21-es gárdáját fogadta felkészülési meccsen szerda délután. A jelek szerint a szurkolók már “ki voltak éhezve a kézilabdára”, ezt támasztja alá, hogy sokan buzdították Mándi Norbert legénységét a helyszínen.

Kiss Roland remek lövésével indult a mérkőzés, erre a vendégek 3-0-s sorozattal feleltek. István Péter találatával kezdtük meg a felzárkózást, majd a rutinos beállós újabb villanásával ismét mi vezettünk (5-4). A tizedik percben Maródi Ádám vette be az üresen tátongó szegedi kaput, ezzel 7-4-re módosult az állás. A félidő derekán Tóth Mátéval és Kerezsi Ádámmal frissült a belső hármasunk. A két átlövő nem tétlenkedett, szebbnél szebb megmozdulásainak hála őriztük a magabiztos fórunkat. A szünet előtti időszak is úgy alakult, ahogy reméltük, így az első periódus 20-15-ös eredménnyel zárult.

A második félidőben Maródit Boros Tamás váltotta, a kapus egyből egy hárítással jelentkezett. Elöl Kiss Axel akcióból és hétméteresből sem hibázott, jobbszélsőnk végül hét góllal fejezte be az összecsapást. Az utolsó negyedórának nagyon fiatal sorral vágtunk neki, ekkor 27-21 szerepelt az eredményjelzőn. Sajnos sok hiba csúszott a játékunkba, ezt pedig ellenfelünk kihasználta. Folyamatosan olvadt a tetemes előnyünk, emiatt kiélezett végjátékot láthattak a drukkerek. 31-30-nál elrontottuk az akciónkat, így a Tisza-partiak a döntetlenért támadhattak. Néhány másodperccel a vége előtt büntetőt kaptak a vendégek, ám Boros bravúrja miatt maradt a 31-30.

Egy hullámvasúthoz tudnám hasonlítani ezt a találkozót. Lassan kezdtünk, aztán a tizenötödik perc környékén magasabb fokozatba kapcsoltunk. Azok a játékosok, akik az utolsó negyedórában jutottak szóhoz, nem igazán vették fel a ritmust, ezért lett a végén csak egy gól a két csapat között. Minden edzőmeccset egy fejlődési lépcsőfoknak tekintünk, nem az eredmény ilyenkor a legfontosabb, de az, hogy ilyen végjáték után nyertünk, erőt adhat. Akadtak szép megoldásaink, de voltak olyan dolgok is, amelyek nagyon nem tetszettek. Az örömteli, hogy az előző idényhez képest a távoli zónából veszélyesebbé váltunk – összegzett Mándi Norbert.

Együttesünk szombaton újra a szegedieket látja vendégül, az összecsapás 13.30-kor kezdődik a DESOK-ban.