Győzelmet ért a jobb hajrá

A Debreceni Egyetem alakulata az utolsó bő tíz percben faképnél hagyta vetélytársát.

A DEAC férfi kézilabdacsapata a Rákosmente együttesével csapott össze szombat este a DESOK-ban. Mándi Norbert legénysége jó hangulatban várhatta a bajnokit, hiszen az előző héten a Budai Farkasok otthonában bravúros győzelmet aratott.

A mai találkozó nem indult gólzáporral, mivel az ötödik perc végén 1-1 szerepelt a kijelzőn. Ezt követően a játékvezetők nem fukarkodtak a kétperces büntetésekkel, a tizenharmadik minutumig már hármat kaptunk. Szerencsére a létszámhátrányos helyzeteket jól megoldottuk, aztán egy 4-0-s etappal elléptünk ellenfelünktől (9-5), jött is a vendégek időkérése. A szünetig ellenfelünk kapusa, Andorka Gábor több nagy védéssel jelentkezett, így egyre olvadt a fórunk (12-11).

A második játékrészben Maródi Ádám helyét Boros Tamás vette át, aki bravúros hárításaival főszereplővé vált. Elöl Illés Tamás értékesítette a heteseket, majd Kiss Roland bevette az üres kaput, ezzel 19-15-re módosult az eredmény. Nem adták fel a fővárosiak a küzdelmet, szűk 13 minutummal a vége előtt megint döntetlent jegyezhettünk fel (20-20). A hajrá szerencsére úgy alakult, ahogy reméltük, a védőfalunkon nem igazán találtak rést a vendégek, ha mégis helyzet adódott előttük, Boros eszén nem igazán tudtak túljárni. Támadásban Mucza Norbert bombái mellett Fülöp Gábor fineszes megoldásait lehetett kiemelni, jobbszélsőnk finom ejtésével alakult ki a 28-22-es végeredmény. A meccsen a legeredményesebb játékosunk Pethő Ákos lett hét találattal.