Győztes rajt

A Debreceni Egyetem alakulata a Kecskemét elleni diadallal örvendeztette meg a szurkolókat.

Szombaton megkezdődött az új idény az NB I/B-ben, a DEAC férfi kézilabdacsapata a Kecskemétet fogadta a nyitányon. A meccs előtt elbúcsúztattuk Bíró Ádámot, aki nyáron úgy döntött, hogy befejezi a karrierjét.

Pethő Ákos és Horváth Andor gólpárbajával indult a meccs, mindkét játékos kétszer volt eredményes az elején, így az ötödik percben 2-2 volt az eredmény. Ezt követően főleg a vendégek megoldásai jöttek be, 4-8 szerepelt a kijelzőn, amikor Mándi Norbert először kért időt. Vezetőedzőnk Boros Tamás helyett Maródi Ádámot küldte a pályára, ez a húzás pedig jól sült el, mivel kapusunk bravúros hárításokkal hálálta meg a bizalmat. A hivatalos statisztika szerint Maródi a szünetig hét védést mutatott be, többek között egy büntetőt is megfogott. Harcoltunk becsülettel, ez a mentalitás pedig meghozta a gyümölcsét, hiszen István Péter találatával a 27. minutumban először vezettünk (12-11). A pihenő előtt Fülöp Gábor mértani pontosságú ejtése kötött ki a kecskeméti kapuban, ezzel 15-13-ra módosult az állás.

A második játékrészben Kathi Péter a védekezés mellett támadásban is kulcsszereplő lett, a góljai mellett kiharcolt hétméteressel és assziszttal jelentkezett. A térfélcserét követően gyakorlatilag végig nálunk volt a fór, ettől függetlenül egy pillanatra sem dőlhettünk hátra, mivel ellenfelünk tapadt ránk. Az 55. perc végén Illés Tamás értékesítette a helyzetét, ennek köszönhetően ötre nőtt a különbség (28-23). A hajrában a kecskemétiek megnyitották a védekezésüket, ezzel pedig megnehezítették a dolgunkat, de a két pont nem csúszott ki a kezünkből. Ki kell emelni a szurkolóinkat, akik ismét remek hangulatot teremtettek, ebből pedig sok erőt meríthettek Mándi Norbert tanítványai.

A következő fordulóban azzal a Cegléddel csapunk össze, amely az előző idényben még az élvonalban szerepelt.