Két másodperccel a vége előtt egyenlítettünk

A Debreceni Egyetem alakulata egy ponttal gazdagodott Salgótarjánban.

A DEAC férfi kézilabdázói a kiesés elől menekülő salgótarjániakkal csaptak össze szombaton az NB I/B-ben. Mándi Norbert legénysége hazai pályán egy góllal verte a Nógrád vármegyeieket, és ezúttal is szoros csatát hozott a két gárda ütközete.

A mai találkozón az első gól a második percben született, ekkor Kiss Axel értékesített egy büntetőt. Ezt követően tapadtak egymásra a csapatok, kettőnél nagyobb differencia először a tizedik minutumban alakult ki (3-5). A hazaiak egy 4-1-es sorozattal jelentkeztek, így már náluk volt a fór (7-6). A folytatásban folytatódott a kiegyenlített küzdelem, aztán a szünet előtti periódus a salgótarjániaknak sikerült jobban (15-13).

A pihenőt követően Illés Tamás hetesből szerzett találatával fordítottunk (16-17). A 42. minutumban nehezebbé vált a helyzetünk, mivel védelmünk egyik oszlopa, Kathi Péter pirosat kapott.  Boros Tamás ezen a meccsen is profitált abból, hogy az ellenfél kapuja üresen tátongott (18-21). Az utolsó tíz percre fordulva sem lehetett megjósolni, hogy milyen végeredménnyel zárul a mérkőzés (23-23). Bécsi Ádám pillanatai következtek, mivel a hazaiak kézilabdázója előbb bevágott egy hétméterest, ám nem sokkal később már nem tudott túljárni Boros eszén. Bécsi a végén akcióból is megvillant, de volt még időnk arra, hogy ledolgozzuk minimális hátrányunkat. Szerencsére Pethő Ákos keze nem remegett meg, így két másodperccel a lefújás előtt beállította a 28-28-as végeredményt. Külön ki kell emelnünk Kiss Roland teljesítményét, hiszen tizenegy alkalommal köszönt be.

Együttesünk egy hét múlva a BFKA-Veszprémet fogadja a DESOK-ban.

NB I/B 27. forduló
Csépe Salgótarjáni SKC-DEAC 28-28 (15-13)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, vezette: Asztalos Bence, Szalay Zoltán.
A DEAC összeállítása: Boros 1, Maródi – Mucza, Kiss Roland 11, Bíró, Bakó, Rédei, Illés 4 (3), Kathi 1, Szolnoki, Kiss A. 3 (1), Pethő 3, Dobos 3, István 2. Vezetőedző: Mándi Norbert.
Hétméteresek: 6/2 ill. 5/4.
Kiállítások: 8 ill. 10 perc.