Magabiztos játék, fontos győzelem

A Debreceni Egyetem kézilabdázói négygólos sikert arattak a Mezőkövesd felett, és ezzel közelebb kerültek a célhoz.

A Mezőkövesdi KC együttesét látta vendégül a DEAC az NB I/B 8. fordulójában. A napokban nehézségekkel küszködik csapatunk, hiszen Balázs Sándor vállsérüléssel bajlódik, míg Fülöp Gábor, Rédei István és Fábián Vince koronavírusos, így őket nélkülözniük kellett a Bíró Imre vezette szakmai stábnak.

Pethő Ákos átlövésből szerezte a találkozó első gólját, ami megadta a lökést a csapatnak, hiszen a 8, percben már 6-2-re vezettünk. A kövesdiek időkérése megtörte a lendületünket, becsúsztak technikai hibák, amelyeket a vendégek jól kihasználtak, emellett sorra dobták a heteseket, ezzel fokozatosan egyre közelebb kerültek hozzánk. A 21. percben egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Nem adtuk azonban könnyen a bőrünket, hősiesen küzdöttünk, Boros Tamás a testi épségét sem kímélve hárította a kemény lövéseket.

A második játékrész 13-13 állásról indult. Továbbra is jó teljesítményt nyújtottunk, ezt a vendégszurkolók nehezen viselték, kissé vehemens kirohanásuk miatt percekig állt a játék, a biztonságiaknak azonban sikerült lecsillapítaniuk őket. Két-három góllal mindig vezettünk, Pethő Ákos a hátán vitte a csapatot, a fiatalok is lelkesen és eredményesen kézilabdáztak, de a rutinosabb játékosok is hozzátették a magukét, kapusaink pedig bravúros védéseket mutattak be. A 23. percben már öttel mentünk, még emberhátrányban is gólokat szereztünk. A vége 28-24 lett!

A DEAC dicséretes teljesítményt nyújtott a mai napon, és megérdemelt győzelmet aratott. A sikernek köszönhetően eggyel előrébb léptünk a tabellán, és két pontra kerültünk az ötödik helyhez, ami már a felsőházat jelentené. Az alapszakasz végéig azonban még sok mérkőzés vár a csapatra.

NB I/B, 8. forduló
DEAC – Mezőkövesdi KC 28-24 (13-13)

DESOK. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
DEAC: Boros – Gidai 6 (1), Bíró Á. 1, Hornyák 1, Pethő 8, Kathi 1, Illés 7 (2); Mándi, István P. 1, Mórucz, Dobos 2, Tóth M. 1, Mucza, Péter D., Zalai

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/4, ill. 5/6