Magyar Kupa: magabiztosan jutottunk tovább

A Debreceni Egyetem alakulata fölényes győzelemmel abszolválta az első kört.

A DEAC férfi kézilabdacsapata szerda este az NB II-es Füzesabony otthonában kezdte meg a szereplését a Magyar Kupa mostani kiírásában. Mándi Norbert vezetőedző nem köntörfalazott a meccs előtt, hiszen kijelentette, hogy a továbbjutás a cél.

Az NB II-ben edződő ellenfél az elején tartotta velünk a lépést, aztán egy 4-1-es sorozattal meglógtunk (4-8). Ezt követően folyamatosan duzzadt a fórunk, a 28. percben Mucza Norbert góljával már tízzel vezettünk (12-22). Az első félidő utolsó találatát Igó Ádám szerezte, ezzel 14-24-re módosult az állás.

A szünetet követően sem engedtük ki a kezünkből az irányítást. Ahogy trénerünk megígérte, ezen a találkozón azok a játékosok is bizonyíthattak, akik eddig a szezonban kevesebb lehetőséghez jutottak. Nyugodtan variálhatott szakvezetőnk, mivel a 49. minutumban már 19-34 szerepelt az eredményjelzőn. A hátralévő időben sem lassítottunk, végül 41-25-re diadalmaskodtunk, így várhatjuk a következő kör sorsolását. Igazi csapatmunka volt ez a siker, hiszen Hornyák Zoltánt leszámítva az összes mezőnyjátékosunk gólt szerzett.