Megszakadt a jó hazai szériánk

A Debreceni Egyetem csapata nem bírt az egriekkel, emiatt pont nélkül zárta az összecsapást.

A DEAC férfi kézilabdázói az egyik bajnokesélyesnek tartott Egert fogadták péntek este a DESOK-ban.

Kiss Axel vezérletével jobban indítottuk a mérkőzést, a hatodik percben 5-2 állt az eredményjelzőn. Aztán a vendégek egy 4-0-s sorozattal jelentkeztek, ezzel már náluk volt a fór. A 13. minutumban Tóth Károly góljával 6-7-re módosult az állás, Mándi Norbert pedig időkéréssel reagált erre. Mesterünk intelmei hatottak, mivel újra átvettük a vezetést. Az első félidő végén Boros Tamás bevette az üresen tátongó egri kaput, ettől függetlenül riválisunknak sikerült jobban a hajrá (13-15).

A második játékrész elején Balázs Sándort lehetett dicsérni, hiszen előbb beköszönt, majd hetest harcolt ki (15-16). Sajnos a játékvezetők több vitatható döntést hoztak, és inkább a kárunkra tévedtek. Tóth Károly vette hátára a csapatát, a trénerünk a 44. percben ismét letette az időkérést jelző táblát a zsűriasztalra (17-21). A Borost váltó Maródi Ádám több szép védéssel hálálta meg a bizalmat, de elöl akadozott a gépezetünk, így egyre nehezebb helyzetbe sodródtunk (18-23). Az 55. percben Schekk András eldöntötte az összecsapást (20-27). Némi öröm az ürömben, hogy a végjátékban Dobos Balázs találataival picit kozmetikáztunk az eredményen.

Ezt megelőzően legutóbb október 8-án maradtunk alul hazai bajnokin, vagyis megszakadt a nagyjából négy hónapig tartó veretlenségi sorozatunk.