Megvan az első idegenbeli győzelem!

A DEAC Ajkán diadalmaskodott a férfi kézilabda NB I/B szombati meccsén.

A férfi kézilabda NB I/B 19. fordulójában az Ajka vendégeként lépett pályára a DEAC szombat délután. Az egyetemisták négy hellyel előzték meg a találkozó előtt a a 15. pozíciót elfoglaló házigazdákat, mi más is lehetett volna a céljuk, mint győzelemmel távozni ellenfelüktől.

Kiss Roland gólja vezette fel az összecsapást, majd további kettőt is dobott rögtön az elején a Debrecen, ennek köszönhetően 3-1-re vezettünk, amikor megrázta magát az Ajka. A hetedik percben Beuer már megfordította 4-3-ra az állást, de egyik gárda sem tudott elhúzni. Illés Tamás találatával négy gólnyira kinyílt az olló, a huszadik minutumban már 13-9 volt ide. Sajnos, mindössze öt perc múlva már 13-13 volt az állás, Tóth Patrik egalizált, sőt Gyenge Norbert már 15-14-re változtatta az eredményt. Izgalmas csata volt, a szünetre 17-17-es eredménnyel vonultak a felek.

Ernei talált a hálónkba a fordulás után, és hamarosan 21-18-ra vezetett az Ajka. A változatosság kedvéért ismét a DEAC percei következtek, Kiss Axelék újra gólgyártásba kezdtek, ezért 23-25-nél időkéréshez folyamodott az ajkaiak vezetőedzője. Sokra nem mentek vele a vendéglátók, mert továbbra is tartottuk kétgólos előnyünket. Mindössze szűk tíz perc volt hátra, amikor Illés Tamás lövésével már öt góllal vezetett a Debrecen. A találkozó végjátéka ugyancsak a DEAC-ról szólt, és egyre inkább biztossá vált, hogy megszerzi első idegenbeli győzelmét az egyetemi alakulat a bajnokságban. Bonyhádi gólja zárta a találkozót, 36-34-re győzött a Debrecen!