Mezőkövesden megszakadt a remek sorozatunk

Sokáig úgy tűnt, hogy szombaton is ponttal gazdagodik a Debreceni Egyetem alakulata, ám a bajnoki utolsó szakaszában az ellenfél akarata érvényesült.

A DEAC kézilabdacsapata jó hangulatban utazhatott Mezőkövesdre, hiszen idén még nem kapott ki a bajnokságban. A veretlenségi széria ellenére sem számíthattunk sétagaloppra, mivel korábban többek között a listavezető Győri ETO is vereséget szenvedett a kövesdi csarnokban.

A hazaiak Kovács Bence vezérletével hamar elkapták a fonalat, ennek köszönhetően a 6. perc végén már 4-1-re vezettek. Kovács egyébként az egész meccsen remekelt, végül tíz góllal zárta az összecsapást. Az álmoskás rajtot követően összekaptuk magunkat, így a 11. percben már 4-4 állt az eredményjelzőn. Ezt követően egyik csapat sem tudott igazán meglépni, a szünetig a legnagyobb differencia két találat volt. Az első játékrész hajrájában kétszer is átvettük a vezetést, ám a fórunkat nem sikerült megőriznünk a pihenőig (15-14).

A második félidőben is próbáltuk tartani a lépést ellenfelünkkel, ám a 41. percben védelmünk egyik oszlopa, Kerezsi Ádám megkapta a harmadik kiállítását, emiatt már nem térhetett vissza a pályára. Úgy tűnt, ezzel a nehézséggel is megbirkózunk, ebből kifolyólag bíztunk abban, hogy összejön a pontszerzés. Az 50. perc végén Hegedűs Patrik villanásával ismét egalizáltunk (26-26). Érdekesség, hogy balátlövőnk ma lett 21 esztendős. Hegedűs ezúttal sem spórolt a gólokkal, a mérkőzésen nyolcszor köszönt be. Sajnos a végjáték nem úgy alakult, ahogy reméltük, az összecsapás végeredménye 33-29 lett.

Mándi Norbert tanítványai jövő héten a Budai Farkasok elleni hazai mérkőzésen javíthatnak.