Nagy küzdelemben maradtunk alul

A Debreceni Egyetem alakulata ugyan jól kapta el a rajtot, ettől függetlenül sem úszta meg a vereséget.

A DEAC férfi kézilabdázói Tatán játszottak bajnokit péntek este. Mándi Norbert vezetőedző kerete ezúttal sem lehetett teljes, mivel a sérüléssel bajlódó Hornyák Zoltán és Balázs Sándor sem léphetett pályára.

Jobban indítottuk a meccset, Pethő Ákos két büntetőt értékesített, míg Maródi Ádám két védést mutatott be, így a harmadik percben 0-2 állt az eredményjelzőn. A tizenegyedik minutumban Kiss Roland járt túl Tatai Péter eszén, ezzel háromgólos lett az előnyünk (2-5). Aztán jött a fordulat, mivel a hazaiak egy 6-0-s sorozattal jelentkeztek (10-7). Egy ideig úgy festett, hogy minimális differencia lesz a felek között a szünetben, de ellenfelünk megnyomta a hajrát, így 15-11-es állásról várhatták a felek a folytatást.

A második játékrészben ugyan több alkalommal is felzárkóztunk egyre, ám az egyenlítés egyszer sem jött össze. Az ötvenedik perc végén Bíró Ádám találatával olvadt egyre a hátrányunk (21-20). Ettől sajnos nem jött zavarba a vetélytársunk, mivel nem sokkal később ismét meglépett (25-21). A hátralévő időben is becsülettel küzdöttünk, ennek ellenére nem tudtuk elkerülni a vereséget A huszonnégy gólunkból Illés Tamás hetet, Pethő Ákos pedig hatot szerzett.

Együttesünk az Ózdot fogadja a következő fordulóban.

NB I/B 25. forduló
Tatai AC-DEAC 27-24 (15-11)
Güntner Aréna, vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor István.
A DEAC összeállítása: Maródi, Boros – Mucza, Kiss R. 4, Bíró 2, Mórucz, Rédei, Illés 7 (4), Kathi, Szolnoki, Kiss A. 2, Pethő 6 (3), Király, Dobos 2, Bakó, István 1. Vezetőedző: Mándi Norbert.
Hétméteresek: 5/2 ill. 7/7.
Kiállítások: 10 ill. 2 perc.

Fotó: Derencsényi István