Nem fért bele a sok hiba

A Debreceni Egyetem alakulata bő két hónap után kapott ki újra hazai pályán a bajnokságban.

A DEAC férfi kézilabdázói az NB I-be vágyó PLER Budapestet fogadták péntek este a DESOK-ban.

A találkozó első gólját az a Zalai Balázs szerezte, aki korábban együttesünket erősítette. Ellenfelünk nagy iramot diktált, de tartottuk vele a lépést, sőt, Boros Tamás bevette az üres kaput, ezzel kettővel vezettünk a 12. percben (5-3). Nem sokkal később másik kapusunk, Maródi Ádám egy hetest fogott (8-7). Az első félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban, a szünetben 12-14 állt az eredményjelzőn. A fővárosiak egyébként minden jó megoldást alaposan megünnepeltek, amivel nem igazán nyerték el a szurkolóink szimpátiáját.

A második játékrészt rengeteg hibával indítottuk, akadt elrontott lövés és belemenés is. A helyzetünk a 35. percben még nehezebbé vált, mivel Pethő Ákosnak egy fault miatt felmutatták a pirosat a játékvezetők. A PLER könyörtelenül megbüntette a megingásainkat, Zalai újabb gólja után már öttel vezetett (16-21). Vezetőedzőnk egyébként igyekezett mindenkinek játéklehetőséget adni, akadt olyan szakasza a meccsnek, amikor Bakó Ádám irányított, míg a két átlövőnk Kathi Péter és Király Máté volt. Ennek a triónak egyébként a 2001-es születésű Kathi a legidősebb tagja, Bakó és Király egyaránt 2003-ban látta meg a napvilágot. Sajnos a hajrában is akadtak jócskán rossz döntéseink, emiatt pedig a vendégek sikere nem forgott veszélyben (23-28).

Csapatunk ezt megelőzően legutóbb február tizedikén nem tudott pontot szerezni hazai környezetben, ekkor az Egerrel szemben maradt alul.

NB I/B 30. forduló
DEAC-PLER-Budapest 23-28 (12-14)
DESOK, vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.
A DEAC összeállítása: Boros 1, Maródi – Mucza, Kiss R. 4, Bíró, Bakó, Rédei 1, Illés 4 (3), Kathi 2, Szolnoki, Kiss A. 3, Pethő 2, Nagy-Menyhárt, Dobos 1, Király M. 3, István 2. Vezetőedző: Mándi Norbert.
Hétméteresek: 5/3 ill. 4/2.
Kiállítások: 4 ill. 12 perc.

Fotók: Derencsényi István