Nem forgott veszélyben a győzelmünk

A Debreceni Egyetem alakulata a második félidő derekán már tízzel vezetett a kassaiak ellen.

A DEAC férfi kézilabdázói péntek este a szlovák élvonalban edződő Kassa otthonában játszottak felkészülési meccset. Előzetesen nem várt könnyű találkozó Mándi Norbert legénységére, mivel a hazaiaknál több olyan játékos akadt, aki korábban az NB I-ben vagy a Bundesligában szerepelt. Nálunk a nyári érkezők közül Karnok Donát, Kerezsi Ádám, Tóth Máté és Rusznák Patrik is pályára lépett.

Az összecsapás első gólját Pethő Ákos szerezte, majd nem sokkal később István Péter lövését sem tudta védeni a kassai kapus. Az első félidő úgy alakult, ahogy reméltük, ugyanis végig mi vezettünk. A szünet előtti időszakot megnyomtuk, ennek köszönhetően a pihenő során 12-17 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben sem változott a játék képe, folyamatosan duzzadt a fórunk, a 47. percben már tízzel mentünk (20-30). A lefújásig a Kassa kicsit faragott a hátrányán, ettől függetlenül a győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Ebben az összeállításban ez volt az első felkészülési mérkőzésünk, ennek ellenére nagyon jól kézilabdáztunk. Örülök, hogy amiket az edzéseken gyakoroltunk, azokat alkalmaztuk az összecsapáson. A játék minden elemében voltak szép megoldásaink, de az út elején járunk. Dolgozunk tovább, mivel a munka nagy része még előttünk áll – összegzett Mándi Norbert vezetőedző.

Mándi Norbert tanítványai a jövő héten kétszer csapnak össze az OTP Bank-Pick Szeged U21-es gárdájával.