Nem kegyelmezett a Győr

A Debreceni Egyetem gárdájának már az első félidőben megpecsételődött a sorsa.

A DEAC férfi kézilabdázói a kisebb bajnoki szünet után a győriekkel csaptak össze az NB I/B hetedik fordulójában. Nem várt könnyű mérkőzés Mándi Norbert legénységére, hiszen a Rába-partiak csarnokában nemrég az Eger is alulmaradt.

Szorosan alakult a meccs eleje, Kathi Péter góljával a hetedik percben 5-4-re módosult az állás. Ezt követően a hazaiak fórja egyre tekintélyesebb lett, a tizennyolcadik minutumban Mátés István vette be a kapunkat, ezzel 14-7 állt az eredményjelzőn. A szünetig nem tudtunk megújulni, sőt, nyolc másodperccel az első félidő vége előtt Ásványi találatával tízzel ment ellenfelünk (24-14).

A második játékrészben nem igazán változott a játék képe, a győriek domináltak, így nem jött össze a felzárkózás. Pelyhe Patrik bevette ugyan az üres kaput, de ez csak szépségtapasznak bizonyult (37-27). A hátralévő időben a Győr még kicsit megrázta magát, ennek köszönhetően 13 gólos vereségbe futottunk bele. Ezt a mérkőzést főleg a gyengébb védekezésünk miatt buktuk el, mivel 42 bekapott találattal csak nagyon ritkán van esély a pontszerzésre.

Sok időnk nincs a búslakodásra, ugyanis hétfőn a Gyöngyöst látjuk vendégül a Magyar Kupában.