Nem tudtuk meglepni a Veszprémet

A Debreceni Egyetem alakulatának főleg a sok kapott gól miatt nem volt reális esélye a pontszerzésre.

A DEAC kézilabdázóira keménynek ígérkező meccs várt az NB I/B utolsó előtti játéknapján, hiszen a második helyen álló Veszprém otthonában vizitáltak péntek délután. Az ellenfél játékereje mellett azért sem számíthatott sétagaloppra Mándi Norbert legénysége, mert sérülések miatt ezúttal is foghíjas volt a keret. Bár azt hozzá kell tenni, hogy vezetőedzőnk variációs lehetőségei az előző mérkőzéshez képest egy kicsit nőttek, ugyanis Kerezsi Ádám és Kiss Roland is vállalta a játékot. Kiss ezt megelőzően legutóbb március elején léphetett pályára.

Nem lehet azt állítani, hogy az első félidőt a hatékony védekezés jellemezte, hiszen összesen harminchat gólt láthattak a drukkerek. Jobban rajtoltak a hazaiak, Bene Zsombor Soma találatával az ötödik perc végén 3-1 állt az eredményjelzőn. A hátrányunkat viszonylag hamar eltüntettük (3-3), majd ellenfelünk egy 5-1-es sorozatot produkált, így Mándi Norbertnek időt kellett kérnie (10-5). Hatottak a trénerünk intelmei, hiszen Kiss Axel hetesével a 21. minutumban 12-12 szerepelt a kijelzőn. A szünet előtti periódust a bakonyiak megnyomták, ennek köszönhetően négygólos fórral várhatták a folytatást (20-16).

A második játékrészben kezdett kinyílni az olló, a 39. percben a veszprémi hálóőr, Tóth Mihály profitált abból, hogy üresen maradt a kapunk (26-18). Ezt követően sem tudtuk igazán megközelíteni a vetélytársunkat, így Mándi Norbert bátran rotálhatta az együttesét. Végül harminc lőtt góllal zártuk az összecsapást, ami nem rossz teljesítmény, ám a kapunkat 39-szer vették be a veszprémiek, ennyi kapott találattal pedig nagyon nehéz nyerni. A legeredményesebb játékosunk Kiss Axel lett, jobbszélsőnk nyolcszor köszönt be. Ki kell emelni Dobos Balázst is, ugyanis tapasztalt beállósunk mind az öt helyzetét értékesítette. Együttesünk az idény utolsó bajnokiját jövő szombaton 15 órától vívja az Ajka ellen a DESOK-ban.