Remek győzelem

A Debreceni Egyetem alakulata ebben az idényben először nyert házon kívül az NB I/B-ben.

A DEAC férfi kézilabdacsapata péntek este a Budai Farkasok otthonában vizitált. Egyik együttesnek sem sikerült jól a legutóbbi meccse, ugyanis az előző idényben még az NB I-ben érdekelt Pest vármegyeiek Szegeden maradtak alul, míg Mándi Norbert legénysége nagy előnyt herdált el a Mezőkövesd ellen, és végül csak egy egységgel gazdagodott.

A találkozó első támadása István Péter góljával zárult, de Fekete Dávid válaszára nem kellett sokat várni. Az ezt követő percekben egyik gárda sem tudott elszakadni, majd 8-8 után egy 4-0-s sorozattal meglógtunk (8-12). A 25. minutumban Pethő Ákos 12-16-ra módosította az eredményt, aztán a szünetig a hazaiak eltüntették a különbséget (16-16).

A második játékrészben is piócaként tapadtak egymásra a felek, egynél nagyobb differencia először a 44. percben alakult ki, ekkor Nagy-Jávori Bence találatát követően 25-23 szerepelt a kijelzőn. A folytatásban sem nyílt ki nagyon az olló, ennek köszönhetően reális esély nyílt a pontszerzésre. Szerencsére megragadtuk a sanszot, az utolsó három és fél percet 3-0-ra megnyertünk, ennek köszönhetően 32-30-ra diadalmaskodtunk. Ki kell emelni Pethő Ákos teljesítményét, ugyanis irányítónk 11-szer volt eredményes, ezzel pedig főszerepet vállalt a sikerből.

A múlt heti pontvesztés után rendbe tettük a fejeket és a lelkeket, majd gőzerővel készültünk a Farkasok elleni bajnokira. Nagyon büszkék vagyunk a srácokra! Már mérkőzések óta külön öröm a jó támadójáték, valamint az a hit és akarat, ami jellemez minket. Azt gondolom, ezzel a bravúros győzelemmel bebizonyítottuk magunknak és a szurkolóinknak, hogy egy jó és fiatal csapat vagyunk, amelyben nagy lehetőség van, de nyilván az alacsony korból adódóan előfordulhatnak hibák. Az előző meccsen a végjátékban hibáztunk, de most uraltuk a hajrát egy színvonalas mérkőzésen – nyilatkozta Mándi Norbert vezetőedző.

Együttesünk a mostani szezonban először győzedelmeskedett idegenben. A következő játéknapon kézilabdázóink a Rákosmentét látják vendégül a DESOK-ban, a mérkőzés jövő szombaton 18 órakor startol.