Szegeden javíthatunk

A Pick Szeged U21-es csapatának otthonába látogatnak a DEAC kézisei az NB I/B 2. fordulójában.

Az idei bajnokságot a mieink és a szegedi fiatalok is vereséggel indították: tőlünk a Ceglédi KKSE vitte el a pontokat, míg a Pick a Ferencváros otthonában kapott ki. A DEAC szélsője, Illés Tamás bízik abban, hogy a vasárnapi mérkőzést sikerül győzelemmel zárni.

A legutóbbi mérkőzésen az első 45-50 percben helyt álltunk, majd a végéhez közeledve elkezdtünk hibázgatni, amit a Cegléd ki tudott használni. A vendégek rutinosabbak voltak, hiszen tavaly az első osztályban szerepeltek, és nagy valószínűséggel a visszajutás lebeg a szemük előtt” – tekintett vissza a találkozóra a DEAC balszélsője.

Az első siker eléréséhez a DEAC játékosai keményen edzettek, hiszen a Pick Szeged ellen egy küzdelmes és izzasztó meccsre számítanak.

Egy fiatal játékosokból álló együttes, amelyből egy páran a felnőttcsapattal is szoktak edzeni. Ez érezhető volt tavaly, amikor sajnos kétszer is kikaptunk tőlük, itthon igaz csak egy góllal. Rengeteget futnak és hatalmas tempót diktálnak hatvan percen keresztül. Próbáltunk úgy edzeni, hogy minden összeálljon a győzelemhez. Egyedül a támadások befejezésén kell még pontosítanunk, viszont a védekezésünk hellyel-közzel összeállt. Ezen kívül sok új játékos érkezett hozzánk, akikkel most már kezdünk egyre jobban összeszokni és érezni egymás játékát” – zárta Illés Tamás.