Veszprémben is nyertünk

A Debreceni Egyetem alakulata a második félidőben tudta eldönteni a találkozót.

A DEAC kézilabdacsapata két kör után hibátlan mutatóval rendelkezett az NB I/B-ben, így vasárnap bizakodva utazhatott a Veszprém Handball Academy U21 otthonába. A bakonyiak nem várhatták ilyen jó helyzetből a bajnokit, hiszen az első két fordulóban mindössze egy egységet szereztek.

A meccs első támadása Janowszky Botond góljával zárult, ám kicsit később két szélsőnk, Kiss Axel és Illés Tamás vezérletével már mi vezettünk 3-1-re. Ezt követően sokáig nem jegyezhettünk fel egynél nagyobb különbséget, a hazaiaknál főleg Szujó Zsombor szállította a találatokat, míg nálunk elsősorban Kurucz Máté volt elemében. A pihenő előtt egy 3-0-s sorozatot produkáltunk, ezzel 12-11-ről 12-14-re módosult az állás.

A szünetet követően Kiss Axel akcióból és büntetőből is szórta a gólokat, húzóemberünk negyedik értékesített hetesével már 16-21 szerepelt a kijelzőn. A folytatásban Bakó Ádám és Radvánszki Zsolt villanásaival kerültünk közelebb a hőn áhított sikerhez (20-26). A hajrában ellenfelünk kicsit felzárkózott, de ezt nem bántuk, mivel a két pontot mi zsebeltük be.

A 26-23-os győzelmet arató DEAC mellett még a Budai Farkasok, a Vecsés és a Szigetszentmiklós rendelkezik makulátlan mérleggel három játéknap után. Mándi Norbert tanítványai legközelebb szeptember 28-án lépnek pályára a másodosztályban, ekkor a Balatonfüred U21-es gárdája érkezik a DESOK-ba.