A Körmend akarta jobban a győzelmet

Tizenhat pontos vereséget szenvedett a DEAC-Tungsram a Tippmix Férfi NB I. A 19. fordulójában Körmenden. Polyák Lászlóék három negyeden keresztül partiban voltak a házigazdával, a különbséget a második negyed tanácstalan támadójátéka jelentette.

Mindkét együttes két vereséggel a háta mögött érkezett a mérkőzésre, s abban a tudatban léphettek pályára, hogy a győztes a kisebb hullámvölgyből való kilábalás mellett óriási lépést tehet a középszakasz felsőházának kiharcolásához. Több helyen is változtatott Jorgosz Vovorasz a soproni összecsapáshoz képest, Tóth Ádám visszatért a kezdőbe, de meglepő módon -Thames és Drenovac mellé- Kerpel-Fronius és Kovács Ákos is felállhatott a feldobáshoz.

Thames és Tóth szerezte a találkozó első kosarait, de Martinez és White révén hamar fordított a házigazda (8-4). A DEAC igyekezett a festékből érvényesülni, míg a Körmend elsősorban büntetőkből volt eredményes, az első negyedben összesen tizenkét egypontossal is próbálkozhattak. A negyed hajrájához közeledve Valerio-Bodon triplájának köszönhetően sikerült utolérni a házigazdát, sőt Aska tempójával már a vezetést is átvették a hajdúságiak (15-16). A játékrészt azonban Savic hárompontosa zárta, így az első negyedet két ponttal a piros-feketék nyerték.

A szerb játékos kosarával indult a második felvonás is, majd Henry csatlakozott hozzá két közelivel, így Vovorasz jobbnak látta magához hívni övéit. Ez sem törte meg a hazaiak lendületét, hiszen rögtön az első támadásból betaláltak kintről, így kétszámjegyűre nőtt a különbség (27-17). Thames, majd Drenovac büntetőivel zárkózott volna a DEAC, de Takács és Ferencz közelijeivel tartotta előnyét a Körmend. Nagyon erőtlenek és ötlettelenek voltak a cívisvárosiak támadásai, a második negyedben egyetlen mezőnykosarat sem sikerült szerezniük (!), melynek köszönhetően folyamatosan nőtt a különbség. A nagyszünethez közeledve ráadásul még egy lapáttal rá tudtak tenni Ferencz Csabáék, 8-0-s futásuknak köszönhetően nagyon közel kerültek a győzelemhez (43-25).

A fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak három egymást követő kosárral húsz felé tornázták a különbséget (50-25). Vovorasz időkérése után Hagins egy hármassal, majd Tóth egy közelivel fújt ébresztőt, de hiába találtak magukra valamelyest támadásban Polyákék, így is csak minimálisan sikerült közelebb kerülniük a negyed derekára (60-39). A játékrész hajrájában végre elkapta a fonalat a DEAC, Aksa sorozatban szerzett három kosarat, majd Kerpel-Fronius és Hagins is betalált kintről. Drenovac gyorsindítása után már „csak” 12 volt közte, de az etapot így is egy utolsó másodperces hazai ziccer zárta (67-53).

Hagins három büntetőjével indult a záró felvonás, de hiába működött ekkor jól a védekezés, az üres dobások kimaradtak, így nem sikerült tízen belülre kerülni. White vette hátára a csapatát, egy közeli után egy kettő plusz egyes akcióval is jelentkezett, így újra magabiztos fórra tettek szert (74-58). Becsülettel küzdött a DEAC, de hiába zárkóztak többször is tíz környékére, a Körmend taktikusan tartotta előnyét, s végül megérdemelt tizenhat pontos győzelmet aratott.

EGIS Körmend – DEAC-Tungsram 89-73 (18-16, 25-9, 24-28, 22-20)

Körmend: WHITE 14/3, Stokes 7, Ferencz 12/3, Martinez 4, GORDON 14 csere: Henry 13, SAVIC 17/9, Takács 6, Herczeg 2.

vezetőedző: Antonisz Konsztantinidesz

DEAC: Kerpel-Fronius 3/3, THAMES 14/6, Drenovac 10, Kovács -, Tóth 13 csere: ASKA 17, Hagins 9/6, Valerio-Bodon 4, Dzseletovics -, Polyák 3/3.

vezetőedző: Jorgosz Vovorasz

Jorgosz Vovorasz: A második negyed döntötte el a találkozót, ami egy szóval összefoglalva katasztrófa volt. Ekkor sem támadásban sem védekezésben nem tudtuk nyújtani azt, amit megbeszéltünk, teljesen szétesett a játékunk. Ha idegenben nyerni szeretnénk egy ilyen képességű csapat ellen, mint a Körmend, akkor negyven percen keresztül kell koncentrálnunk, ez ma sajnos nem sikerült, így megérdemelten nyertek a hazaiak.