Csak egy hajszál hiányzott a bravúrhoz

Végig vezetett, de egy utolsó másodpercekben szerzett hárompontosnak köszönhetően végül két pontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Falco-Vulcano Energia KC Szombathellyel szemben.

A korai időpont ellenére szinte teljesen megteltek az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok lelátói a címvédő ellen, további jó hír volt a hajdúságiak számára, hogy a legutóbbi fordulót kisebb sérülés miatt kihagyó Mócsán Bálint újra játékra jelentkezett, így teljes kerettel vághattak a találkozónak. David Dedek változtatott kezdőötösén, Tóth Ádám helyett ezúttal Jimmie Taylor állt oda a feldobáshoz.

Az amerikai center kosarával indult az összecsapás, majd Gáspár is betalált közelről, Gumbs távolija után pedig két és fél perc elteltével 7-2-t mutatott az eredményjelző. Keller vezérletével megkezdték a vendégek a felzárkózást, de Scott középtávolijaival tartotta előnyét a DEAC (15-8). A folytatásban is ültek a debreceni dobások, nagyszerűen járt a labda támadásban, Polyák triplája után pedig már nyolc volt közte. A negyed vége a vasiaknak sikerült jobban, de Perlék intenzív hajrája ellenére is tíz perc játék után 26-21 volt a hazaiaknak.

Gumbs és Drenovac kettesével indult a második felvonás, de hiába hívta kétszer is magához övéit a vendégek szakmai stábja, a cívisvárosiak elképesztő ritmusban kosárlabdáztak és egy 11-0-s futással magabiztos fórra tettek szert (37-21). Nem esett össze a címvédő Cowels vezetésével szempillantás alatt tízre zárkóztak, sőt Tiby távolijával már csak kilenc volt közte (41-32). A nagyszünethez közeledve azonban újra elkapta a fonalat a DEAC, Polyák hárompontosa és Taylor zsákolása után 46-35-el mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás után érezhetően mindkét csapat igyekezett nagyobb energiát fektetni védekezésébe, rengeteg ziccer és üres dobás maradt ki, így a tíz pont körüli különbség állandósult. A negyed derekán a Falco tudott ritmust váltani, Cowels és Brown hármasa, illetve Perl és Keller duplái után tíz pontjuk maradt megválaszolatlanul, így a feldobás után először volt egyenlő az állás (49-49). Drenovac büntetőit követően Cowels talált be újra távolról, így a találkozó során először átvették a vezetést a sárga-feketék. A debreceniek szerb kiscsatára vette kezébe az irányítást, agilis játékának köszönhetően újra a Debreceni Egyetem volt előnyben, de a záró felvonásra így is nyílt maradt a találkozó (59-56).

Barac ziccere nyitotta az utolsó etapot, melyre Mócsán és Tóth válaszolt öt ponttal. Polyák sportszerűtlen hibája után négy pontot szerzett egy támadásból a Falco, de a hajdúságiak csapatkapitánya rögtön javított egy pontos triplával (67-62). Hatalmas küzdelem folyt a pályán, és indulatoktól sem volt mentes a találkozó, de a DEAC tartani tudta minimális előnyét. Három perccel a vége előtt Tiby hármasával egyre zárkózott a Szombathely, a következő támadásokból azonban egyik fél sem tudott a gyűrűbe találni, így a végjátékba 69-68-al mehettek a felek. Nyolc másodperccel az órán Perl középtávolija kimaradt, de egy játékvezetői videózás után visszakerült a labda a vendégekhez, így egy támadásuk még mindig maradt a győzelem megszerzéséhez. Az alapvonali bedobást követően Tiby maradt üresen a sarokban, az amerikai erőcsatár pedig hidegvérrel értékesítette a hárompontost. Két másodperce még mindig maradt a hazaiaknak, azonban Drenovac kisérletét szerelték, így nagy csatában a Falco szerezte meg a győzelmet. A szívszorító vereség után nincs sok ideje bánkódni David Dedek együttesének, hiszen kedden a szintén jó erőkből álló Szolnok otthonába látogatnak majd.

DEACFALCO VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 69-71 (26–21, 20–14, 13–21, 10–15)

Debrecen, 850 néző. V: Cziffra, Nagy, Ádám.
DEAC: Scott 11, Gumbs 7/3, DRENOVAC 14, Gáspár 4, Taylor 9.
Csere: Tóth 10, Polyák 11/9, BalázsiMócsán 3/3, Kenéz.
Edző:
 David Dedek

SZOMBATHELY: Pot 10,  Brown 3/3, Kovács B., TIBY 18/15, Keller Á. 7.
Csere: Perl 8, COWELS 14/12, Barac 9, Sövegjártó 2, Verasztó.

Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–8. 7. p.: 19–12. 9.p. 24–16. 14.p.: 37–21. 18.p.: 41–32. 25. p.: 49–42. 27. p.: 49–49. 30.p.: 59–56. 34.p. 64–58. 37.p.: 69–68.

David Dedek: – Remekül kezdtük a találkozót, támadásban szépen járattuk a labdát, védekezésben pedig kellő agresszivitással léptünk fel. A fordulás után több százszázalékos ziccert is elhibáztunk, amit a szombathelyiek megbüntettek. Az utolsó másodpercekben kapott hárompontos ellenére úgy gondolom, hogy a könnyelmű hibáink okozták a vesztünket.

Milos Konakov: – A mérkőzés elején nem azzal az intenzitással kosárlabdáztunk, amivel szerettünk volna, a DEAC ezt kihasználta, és könnyű kosarakat szerezve meglépett. A félidőben megbeszéltük, hogy akkor lehet esélyünk, ha hetven pont alatt tudjuk tartani a hazaiakat. Örülök, hogy a második húsz perc során a védekezésünk legalább összeállt, a végjátékban pedig egy szerencsés találattal fordítani tudtunk.