Edzőmeccsen is nyert Debrecenben a Szolnok

Kihasználva a válogatott szünetet, a Szolnoki Olajbányász együttesével játszott edzőmérkőzést a DEAC kosárlabdacsapata az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban. Mindkét oldalon volt hiányzó, hiszen a hazaiaknál Mócsán Bálint, Hőgye Patrik és Várszegi Ádám, a vendégeknél pedig Lukács Norbert nem állt csapata rendelkezésére válogatott elfoglaltságai miatt.

Andjelko Mandics tanítványai ezúttal sem kezdték jól a mérkőzést, öt perc elteltével már 16-3-as előnyben voltak a Tisza-partiak. A folytatásban is inkább a vendégek akarata érvényesült, melyre az sem magyarázat, hogy mindkét fél a bajnokiktól eltérő rotációval dolgozott, a második negyed kezdetén Rudner és Pallai triplájával húsz fölé hízott a differencia (11-33). A folytatásban stabilizálódott a DEAC játéka, sikerült is közelebb kerülni, de ami még ennél is fontosabb, hogy a sérülés miatt sokat kihagyó Garamvölgyi és Neuwirth sok időt tölthetett a pályán, mint ahogy a B-csoportos csapattal jó szezont futó Varga Sándor is. A nagyszünethez közeledve azonban újra ritmust tudott váltani a Szolnok, Thomas és Durham vezérletével pedig a félidőre el is dőlt a győztes kiléte (25-52). A fordulás után valamelyest változott a játék képe, edzőmeccshez képest rendkívül kemény és néhol feszült is volt a játék. A 61-96-os végeredményből természetesen messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, de egy biztos, az egy hét múlva esedékes Falco elleni bajnokin ennél sokkal összeszedettebb játékra lesz szükség.

DEAC – Szolnoki Olajbányász 61-96 (11-27, 14-25, 23-20, 13-24)

DEAC: Edwin 12/6, Neuwirth 8/6, Drenovac 12/3, Williamson 6, Buljevic 4 csere: Tadics 15/3, Garamvölgyi 1, Varga, Czermann, Hibján 3/3, Hegedűs, Balázsi.

Szolnok: Jovanovics 10/3, Eads 12, Pallai 14/6, Thomas 12/6, Wiggins 9 csere: Pongó 3/3, Durham 6/6,  Rudner 9/6, Vincze 1, Révész 15, Sebők 3/3, Kiss 2,