Egy félidőig bírta a DEAC Kecskeméten

Tizennyolc pontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NBI A. 3. fordulójában Kecskeméten. David Dedek együttese a második negyedben már 14 ponttal is vezetett, ám a fordulás után összeesett a játékuk, így végül magabiztos hazai siker született.

A szezont két győzelemmel indító Kecskemét otthonába látogatott az 1-1-es mérleggel rajtoló DEAC, akik az első két fordulóval ellentétben nem tudtak teljes kerettel kiállni, hiszen Mócsán Bálint sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Nagy iramban kezdődött a találkozó, az első percekben ugyan négy ponttal meglépett a házigazda, de Drenovac és Gumbs pontos távolijaival hamar fordítottak a hajdúságiak. Az ezt követő percekben is a fehér-feketék domináltak, Gáspár triplája egy 13-2-s debreceni rohanást zárt, így a negyed derekán sikerült meglépniük (8-15). Wittmann értékesített egy hármast faulttal együtt, mely átlendítette a holtponton a hazaiakat, de hiába szállt be jól a padról Boriszov is, az első tíz perc során 12 pontot szállító Drenovac vezérletével három egységet megőrzött előnyéből a DEAC a negyed végéig (23-26).

A folytatásban Towns ziccerével egyre zárkózott a KTE, melyre Scott és Gumbs válaszoltak, utóbbi hárompontosa után pedig Forray Gábor volt kénytelen időt kérni. Ez sem törte meg az amerikai hátvédet, aki azonnal berámolt egy újabb triplát, így a 14. percben már kétszámjegyű volt a különbség (25-36). Drenovac kosarával már tizennégy is volt közte, ám ezt követően érezhetően szigorított védekezésén a Kecskemét, a DEAC pedig teljesen ritmust vesztett támadásban. Egy 11-0-s futással háromra visszajött a vendéglátó, melyet a félidő utolsó percében Polyák szakított meg egy hármassal, Townes büntetőit követően pedig láthatóan a debrecenieknek jött jobban a nagyszünet (40-44).

A fordulás után Karahozics centermunkájának köszönhetően hamar egyenlítettek a hazaiak, sőt Kucsera triplájával hosszú idő után a vezetést is átvették. Gáspár kosár jó plusz egyes akciójával a DEAC is kezdett magára találni, Gumbs és Drenovac kosaraival pedig visszaállt a félidei különbség (47-51). Az első fordulóhoz hasonlóan azonban a harmadik negyedben ismét összeesett a cívisvárosiak játéka, hiába kérte ki két egyperces szünetét is David Dedek, a hazaiak egy 17-0-s futással átrohantak Polyákékon. A negyedet ugyan Gáspár közelije zárta, de tíz perccel a vége előtt így is kétszámjegyű kecskeméti vezetést mutatott az eredményjelző (64-53).

Townes két kosarára Scott válaszolt egy betörés után a záró felvonás elején, majd hosszú percekig nem találtak a gyűrűbe a csapatok, mely egyértelműen a hazaiaknak kedvezett. Dramicanin törte meg a kosárcsendet egy hárompontossal, így a negyed derekára gyakorlatilag el is dőlt a találkozó (72-55). Nem adta fel a DEAC, Scott és Taylor pontjaival sikerült tízre zárkózniuk, de ekkora hátrányból már nem volt reális esély a fordításra. Az utolsó percekben még a Kecskemét tovább növelte a különbséget, így végül 87-69-es győzelmet arattak. A Debreceni Egyetem ezzel elszenvedte második vereségét is a bajnokságban, javítási lehetőség jövőhét szombaton a bajnoki címvédő Falco ellen hazai pályán.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – DEAC 87-69 (23-26, 17-18, 24-9, 23-16)

KTE: TOWNES 28/9, Wittmann 4/3, Ivkovics 2, Dramicanin 8, Karahozics 6 csere: KLOBUCHAR 10/3, BORISZOV 16/6, Kucsera 8/6, Kiss 5.

vezetőedző: Forray Gábor

DEAC: Scott 12, GUMBS 17/9, DRENOVAC 18/3, Gáspár 8/6, Tóth 4 csere: Taylor 2, Polyák 8/6, Balázsi -, Garamvölgyi -, Neuwirth -, Kenéz -,Hőgye -.

vezetőedző: David Dedek

David Dedek: A mérkőzés elején minden az elképzeléseink szerint alakult, jól járt a labda támadásban, jó volt a helyzetkiválasztásunk, és a védekezésünk is kellően agresszív volt. A  második negyed végén felhoztuk az ellenfelet magunkra, akik visszajöttek a mérkőzésbe, esélyt hagytunk nekik, hogy lendületbe jöjjenek. Úgy jöttek ki a második felidőre, ahogy kell, nagy energiával kosárlabdáztak, mi pedig egyénieskedtünk és puhák voltunk, így teljesen megérdemelten fordítottak és nyerték meg a mérkőzést. Bár voltak jó periódusaink, az első idegenbeli fellépésünknél sokkal jobban játszottunk, nem engedhetjük meg magunknak, hogy ilyen hosszú rövidzárlataink legyenek. Van másfél hetünk, hogy visszatérjünk az alapokhoz, kijavítsuk a hibákat, szeretnénk hazai pályán javítani a Falco ellen. A szurkolóinktól még egy kis türelmet szeretnék kérni, ezúton is köszönöm, hogy a legutóbbi hazain csodálatos hangulatot varázsoltak, a címvédő ellen is hatalmas szükség lesz rájuk.