Elszalasztott lehetőség: győzött a Szolnok a Nagyerderdőn

Nyolc pontos vereséget szenvedett hazai pályán a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A 16. fordulójában a Szolnoki Olajbányász ellen. Andjelko Mandics együttese a második negyed közepétől végig futott az eredmény után, a nagyobb akarattal és precízebben játszó vendégek pedig végül megérdemelten nyerték meg a találkozót.

A bajnokság negyedik helyén álló Debreceni Egyetem a harmadik Szolnoki Olajbányászt fogadta a forduló rangadóján, Mócsán Bálinték abban a tudatban léphettek pályára, hogy egy győzelemmel helyet cserélhetnek riválisukkal a tabellán. Az összecsapást óriási érdeklődés övezte, Szolnokról is rengetegen elkísérték az utóbbi időben kisebb gödörben lévő kedvenceiket, a feldobás előtti percekre teljesen megteltek az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok lelátói.

Álmosan kezdte a mérkőzést a DEAC, Thomas és Wiggins pontjaival egy 9-0-s rohanással indítottak, így Andjelko Mandics kevesebb, mint két perc után kénytelen volt kikérni első időkérését. A folytatásban egy pontos centermunka után kétszámjegyűre nőtt a vendégek fórja, de ezt követően Edwin révén megszületett az első debreceni kosár is (2-11). A kezdeti bizonytalanságot sikerült levetkőznie a hajdúságiaknak, Williamson és Buljevic palánk alatti játékának köszönhetően sikerült háromra zárkózni. A negyed második felében újra magára talált az Olajbányász, fokozatosan növelték előnyüket, Pongó palánkos hármasa után pedig ismét megnyugtató előnyre tettek szert (8-17). A játékrész hajrájára ismét rendezték a sorokat a hazaiak,  Neuwirth és Tadics triplái után Williamson tett vissza faulttal együtt egy lecsorgót, sőt utóbbi ziccerével sikerült kiegyenlíteni, így 21-21-el zárult az első tíz perc.

A rövidszünet után inkább a védekezés dominált, Tadics gyorsindítása után először vezetett a Debreceni Egyetem, melyre nem sokkal később Lukács válaszolt egy dudaszós duplával. A pontatlan támadásokat Szarvas Gábor unta meg hamarabb, időkérése után Pongó távolija és Wiggins közelije után ismét a Szolnok járt előrébb (26-30). A nagyszünethez közeledve is folytatódott a rendkívül fizikális játék, Drenovac és Buljevics ponterős játékának köszönhetően pedig újra fordított a DEAC. A félidő utolsó percében Eads zsákolt óriásit faulttal együtt, majd Thomas is végig vitt egy hárompontos akciót, előbbi ráadásul az utolsó pillanatban egy hármast a helyére küldött, így 43-37-es vendég vezetéssel mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás után Drenovac szerzett négy kosarat is egymás után, de Wiggins és Thomas agilis játékának köszönhetően magabiztosan tartották előnyüket a piros-feketék, sőt előbbi zsákolásával a negyed derekára ismét tíz volt közte. Madics időkérése után is a Szolnok akarata érvényesült, Drenovac újabb kettesére Lukács és Thomas válaszolt, így kialakult a találkozó addigi legnagyobb különbsége (47-59). A folytatásban ugyan zárkózott a DEAC, de Pallai hármasát követően egy újabb utolsó másodperces szolnoki kosárral zárult az etap, Lukács a saját hárompontosától juttatta a gyűrűbe a labdát, így a záró felvonásnak 65-54-es vendég vezetéssel mehettek a felek.

Potyogtak a kosarak a negyedik negyed kezdetén, melyből egyértelműen a DEAC jött ki jobban, Edwin lerohanása után a vendégek szakmai stábja kért időt (64-70). Thomas hűtötte le azonnal a kedélyeket egy kettő plusz eggyel, majd Eads lépett elő, az amerikai hátvéd kosaraival a hajráig tartotta tíz pont körüli előnyét a Szolnok. Az összeszedetten, taktikusan és precízen játszó Tisza-partiaknál mindig volt valaki, aki tudott lendíteni csapata szekerén, így hiába küzdöttek becsülettel a cívisvárosiak, reális esélyük nem volt a felzárkózásra.

DEAC – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 80-88 (21-21, 16-22, 17-22, 26-23)

DEAC: Edwin 13/3, Neuwirth 3/3, Mócsán 2, Garamvölgyi, BULJEVICS 17 csere: DRENOVAC 28, Tadics 8/3, Williamson 9, Hőgye.

vezetőedző: Andjelko Mandics

SZOLNOK: Pongó 6/6, EADS 15/6, Pallai 3/3, THOMAS 24/6, WIGGINS 19 csere: Lukács 11/3, Jovanovics 10/3, Révész.

vezetőedző: Szarvas Gábor