Esélyt sem hagyott az ASE

Másfél negyeden keresztül tudta tartani a lépést a DEAC kosárlabdacsapata hazai pályán az Atomerőmű SE együttesével, ezt követően azonban a vendégek kőkemény védekezésükre alapozva igazi erődemonstrációt tartottak, s 28 pontos győzelmet arattak.

A sorozatban három sikernél tartó DEAC a bajnokságot 4-1-es mérleggel indító Paksot fogadta a forduló egyik rangadóján. Két gyors kosárral a vendégek kerültek előnybe a találkozó elején, de Anderson ziccerével és triplájával hamar egyenlítettek a hajdúságiak, Williamson kettő plusz egyes akciójával pedig már ők jártak előrébb (8-5). A játékrész derekáig maradt a döntetlenközeli eredmény, de 10-10-es állásnál megtorpant a Mandics-csapat, az első negyedben négy hárompontost jegyző (!) Eilingsfeld vezetésével egy 10-0-s etapot produkáltak. Pongó hárompontosa és Anderson betörése után sikerült valamelyest zárkózni, de tíz perc játék után így is 15-22-t mutatott az eredményjelző.

A második etap kezdetén a védekezés dominált, melyből inkább a DEAC tudott előnyt kovácsolni, Williamson és Drenovac közelijeivel sikerült három egységnyire zárkózni (23-26). A negyed felénél azonban ismét ritmust váltottak a tolnaiak, két hárompontos után Eilingsfeld megszerezte első dupláját is, így szempillantás alatt újra kétszámjegyűre hízott a differencia. Az újabb feltámadás azonban elmaradt a félidő hátralevő részében, sőt az ASE elképesztően fizikális védekezésével valósággal megfojtotta a debreceni támadásokat, s a Chandler-Lockett duó vezetésével tovább növelték fórjukat (26-41).

A fordulás után az első húsz perc során csendesebb Benke Szilárd jelentkezett két kosárral, de Anderson és Pongó hármasaival a hajdúságiak is hamar megkezdték a pontgyártást. A folytatásban azonban újra a vendégek akarata érvényesült, Chandler pontos távolijával húsz fölé nőtt a különbség, az idény közben érkező Joseph duplái után pedig már komoly bajban voltak a cívisvárosiak (33-59). Garamvölgyi és Drenovac révén ugyan sikerült valamelyest közelebb kerülni a játékrész végére, de a záró felvonás így is formalitás maradt. Az utolsó tíz percben sem lassított az Atomerőmű, az extázisban játszó Chandler három támadáson belül három triplát is értékesített, harminc fölé növelve ezzel fórjukat. Az utolsó percekben már mindkét oldalon az addig kevesebbet játszók kaptak szerepet, de a lényegen ez sem változtatott, a vendégek végül magabiztos, 27 pontos győzelmet arattak.

DEAC – Atomerőmű SE 54-82 (15-22, 11-19, 14-22, 14-19)

DEAC: Pongó 10/6, Anderson 13/9, Drenovac 7, Williamson 5, Osztojics 3 csere: Garamvölgyi 5/3, Neuwirth 4, Hőgye 4, Kovács 1, Várszegi, Flasár, Czermann.

vezetőedző: Andjelko Mandics

ASE: CHANDLER 26/18, Halmai, Benke 9, EILINGSFELD 14/12, Lake 3 csere: LOCKETT 12/3, Joseph 6, Révész 6, Gréninger, Dorogi, Kovács 3/3, Kucsora.

vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz

Andjelko Mandics: Kétségtelen, hogy ezúttal sokkal jobb volt a Paks. Tizenöt percig tudtunk meccsben lenni velük, aztán átrohantak rajtunk. Mindent elárul, hogy a statisztikai lapon húsz lepattanóval és tizennégy gólpasszal több szerepel a vendégek neve mellett.