Ezt kiszenvedtük!

Egylabdás mérkőzésen verte a Kaposvári KK együttesét a DEAC-Tungsram a Tippmix Férfi NB I. A 20. fordulójában. A hazaiak 17 másodperccel a vége előtt még egypontos hátrányban voltak, de végül Xavier Thames egy hárompontossal eldöntötte a találkozót.

Két kulcsjátékosára sem számíthatott Jorgosz Vovorasz, Tóth Ádám a csütörtöki edzésen elszenvedett ütközés, míg Dzseletovics betegség miatt nem tudta vállalni a játékot. Aska közelijével indult a találkozó, mégis a vendégek kezdtek jobban, az első percekben egy 12-2-es sorozatot produkáltak. A folytatásban csak futott az eredmény után a DEAC, a szakmai stáb dolgát pedig tovább nehezítette, hogy Aska hamar faultporlémákba ütközött, így a negyed derekán Kovács váltotta őt. Ez sem törte meg a hajdúságiak lendületét, akiknek Thames, majd Hagins hárompontosaival sikerült egyre zárkózniuk (19-20). Bár több labdája is volt a fordításhoz Polyákéknak, nem tudtak élni a lehetőségekkel, így tíz perc játék után 22-23-as eredményt mutatott az eredményjelző.

A második etap Hagins triplájával indult, így hosszú idő után újra átvette a vezetést a Debreceni Egyetem, Polyák távolija után pedig már öt volt közte (28-23). Elkapta a fonalat támadásban a DEAC, Aska kettő plusz egyes akciójával és Polyák újabb hármasa után tovább nőtt a differencia (36-29). Valerio-Bodon hatalmas zsákolással ugrasztotta talpra a publikumot, de a Martin-Hillard-Ford triónak köszönhetően állandósult a nyolc pont körüli különbség. A somogyiak első félidőben szerzett 40 pontjából ők szereztek 38-at, de a nagyszerű debreceni csapatjátéknak köszönhetően 47-40-el mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás sem tudtak mit kezdeni a kaposvári kulcsemberekkel a hazaiak, három perc elteltével egyre olvadt a debreceni fór, Vovorasz időt is kért (53-52). Martin kettesével fordított a Kaposvár, de nem örülhettek sokáig a vezetésnek, hiszen Drenovac sorozatban szerzett öt pontjával a negyed derekán már ismét a házigazda volt előnyben (58-54). A kék mezesek okosan kihasználták a debreceni magasemberek hiányát, s mivel nem ültek a hajdúsági dobások így a negyed végén ismét fordítottak.  A negyed azonban a cívisvárosiak momentumaival zárult, Aska ziccerével és Drenovac utolsó másodperces tempójával három egységnyi fórral várhatták a záró felvonást (66-63).

Kerpel-Fronius labdaszerzéseivel indult a záró etap, Polyák hárompontosa után pedig már Lazics volt kénytelen kikérni egyperces szünetét (73-65). Büntetőkkkel zárkóztak a delfinek, de a Tóth hiányában ihletett formában kosárlabdázó Aska vezetésével tartotta előnyét a DEAC. Nagy hajrába kezdett a Kaposvár Price hárompontosainak köszönhetően egy 10-0-s periódust futottak, így fél perccel a vége előtt meglepetésre már náluk volt az előny (79-80). Thames 17 másodperccel az órán elképesztően fontos hárompontost dobott emberről, s mivel az utolsó támadásból már nem sikerült kosarat szereznie a vendégeknek, így sikerült megtörnie három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát a cívisvárosiaknak. Ezzel a győzelemmel a DEAC helyet cserélt a Kaposvárral a tabellán, s újra a felsőházat érő ötödik helyen áll a bajnokságban.

DEAC-Tungsram – Kaposvári KK 82-80 (22-23, 25-17, 19-23, 16-17)

DEAC: Hagins 12/6, THAMES 14/6, Valerio-Bodon 4, Drenovac 15 ASKA 26 csere: Polyák 9/9, Kovács 2, Kerpel-Fronius -.

vezetőedző: Jorgosz Vovorasz

Kaposvár: HILLARD 20/6, Price 7/6, Plézer -, Ford 16, Martin 35 csere: Krnjajski -, Diggs 2, Puska -.

vezetőedző: Nikola Lazics

Jorgosz Vovorasz: – Elképesztően fontos diadalt arattunk, különösen az elmúlt hetek negatív szériájának fényében. Ez a mérkőzés egy döntővel ért fel számunkra. Sajnálatos módon a találkozó előtt két fontos játékosunk is kidőlt a sorból, így a fiúkra extra teher hárult, különösen a centerposzton. A fáradtság érzékeltette is hatását a végjátékban, de szerencsére Xavier Thames kulcspillanatban elengedett triplájával megmentettük a bajnoki pontokat.

Nikola Lazics: – Nekünk is voltak nehezítő tényezőink, hiszen meglehetősen hiányos kerettel készültünk erre az ütközetre. Összességében a DEAC megérdemelten nyert, sok hibával játszottunk, és helyenként nagyon türelmetlenül kosárlabdáztunk. Ennek ellenére is meccslabdánk volt a legvégén, amit azonban sajnos nem tudtunk kihasználni.