Ezúttal sem fért bele a fordulást követő rövidzárlat, 2-0 a Falconak

Tizenhárom pontos vereséget szenvedett hazai pályán a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A negyeddöntőjének második mérkőzésén, ezzel a címvédő Falco karnyújtásnyira került a továbbjutástól.

Mindkét gárda változtatott a kezdőötösén az első összecsapáshoz képest, Andjelko Mandics „fiatal poszton” ezúttal Neuwirth Bencének szavazott bizalmat, míg a vendégeknél a súlyos sérülést szenvedő Zach Brown helyett Raymond Cowels volt ott a feldobásnál. Ahogy, azt várni lehetett, teljesen megteltek az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok lelátói, a publikumnak nem is kellett sokat várni az első hazai kosárra, Tóth rögtön az első támadásból eredményes volt. A szerdai összecsapáshoz hasonlóan ezúttal is nagy iramban kezdtek a csaptok, sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, de Drenovac és Govens jóvoltából a DEAC jött ki jobban az adok-kapokból (11-7). A cívisvárosiaknak ezúttal is meggyűlt a baja a lepattanókkal, Keller pontjaival fordítottak is a vendégek, de az idegenbeli mérkőzéshez képest érezhetően jóval koncentráltabb játékot nyújtó debreceniek nem szakadtak le, Govens ziccere után 21-21-el zárult a negyed.

A második tíz perc kezdetén Perl lépett elő, két perc alatt hét pontot is betett a közösbe, hazai részről Drenovac és Kovács Ákos válaszolt, sőt egy háromperces kosárcsendet követően Govens büntetőkből egalizált (28-28). Bár az üres helyzetek meg voltak, fordítani már nem sikerült, Barac és Pot duplái után Mandics mester ki is kérte a találkozó első taktikai szünetét. A rövid megbeszélés meg is hozta az eredményét, a kőkemény védekezés mellett támadó oldalon sem maradtak el a pontok, Taylor zsákolása után már Konakov volt kénytelen magához hívni övéit (35-34). A félidő utolsó perceiben is a védekezés dominált, ám ebből ezúttal a Falco jött ki jobban, Cowels és Tiby dudaszós kosaraival végül 35-39-el mehettek az öltözőben a csapatok.

A fordulás után előhúzta legendás védekezését a Falco, hat percig nem tudott a gyűrűbe találni a DEAC, Perl és Tiby kosara után pedig kétszámjegyűre nőtt a különbség (35-47). Tóth Ádám fújt volna ébresztőt egy hárompontossal, majd a festékből is eredményes volt, de a folytatásban mintha bedeszkázták volna a hajdúságiak gyűrűjét, szinte minden kifelé pattant, így Perlék okos támadásokat vezetve tovább növelték fórjukat (40-55). A negyed utolsó percében aztán nagy nehezen megtört az átok, Mócsán vezérletével egy 8-2-es futást produkált a Debreceni Egyetem, így sikerült visszakapaszkodni tízen belülre.

A záró felvonást is a címvédő kezdte jobban, továbbra is domináltak a palánkok alatt, Keller Ákos pedig tőle szokatlan módon harmadik hármasát is értékesítette, így ismét meglépett a Falco (50-65). Nem adta fel a DEAC, Govens vette kezébe az irányítást, öt perccel az órán előbb bedobott egy triplát, majd egy szép blokkot bemutatva végigrobogott a pályán. Drenovac betörése után már csak hat volt közte, de Perl és Keller lélektanilag a legrosszabbkor talált be, így két perccel a vége előtt el is dőlt a találkozó (61-71). Bár hatalmasat küzdöttek Polyákék, ezúttal sem fért bele a második félidő eleji rövidzárlat, így a Falco megérdemelten nyerte meg a találkozót, így már 2-0-ra vezet a párharcban.

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-77 (21-21, 14-18, 13-18, 16-20)

DEAC: GOVENS 18/3, Neuwirth, Mócsán 7/3, DRENOVAC 16, Tóth 12 csere: Taylor 5, Polyák, Scott 4, Kovács Á. 2, Garamvölgyi.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Falco: Pot 4, Cowels 5, Kovács 7/3, Tiby 12/6, KELLER 20/9 csere: PERL 20/3, Krivacsevics 3, Barac 6, Sövegjártó, Horváth.

vezetőedző: Milos Konakov

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó márharc állása: 2-0 a Falco javára

Andjelko Mandics: Köszönöm a támogatást a szurkolóknak, sajnálom, hogy a vége nem lett jó. A második negyed vége és a harmadik eleje nem nekünk kedvezett, így nagyobb előnyre tett szert a Szombathely, amit minden energiánkkal próbáltunk ledolgozni. Jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen, de egy Falco ellen még többre van szükség. Remélem még meg tudjuk hosszabbítani a párharcot, és egy keddi bravúrral visszahozni a sorozatot Debrecenbe.