Felállt a padlóról, győzött a DEAC

Nyolcpontos győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A 2. fordulójában hazai pályán a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen. A Debreceni Egyetem nagyszerű első félidei teljesítményének köszönhetően komoly előnyt épített ki, melyet kiváló csapatjátékkal sikerült is végig vinniük, kijavítva ezzel a nyitó fordulóban elszenvedett nem várt nagyarányú vereséget.

A rosszul sikerült szezonnyitót követően újra hazai környezetben léphetett pályára a DEAC kosárlabdacsapata a bajnokság 2. fordulójában, az ellenfél az idényt a Sopron legyőzésével indító Kecskemét együttese volt. Andjelko Mandics nem változtatott kezdő ötösén, ám a csapat a múlt heti összecsapással ellentétben ezúttal nem ragadt be a rajtnál, s bár a védelem nem zárt túl jól, Edwin, Mócsán és Williamson kosaraival tartotta ellenfelével a lépést a DEAC. A negyed második felében ritmust váltottak a fehér-feketék, Mócsán második hármasával átvették a vezetést, majd Buljevics is elkezdte a szezont, idénybeli első kosara után nem sokkal megszerezte a másodikat is, így Forray Gábor kénytelen volt időt kérni (20-13). A játékrész utolsó perceiben ugyan zárkózott a KTE, de hogy ne tudjanak közelebb kerülni, arról Ságodi Róbert gondoskodott egy triplával, így 25-17-el zárult az első tíz perc.

A tehetséges irányító a második etap elején is aktív volt, egy kecskeméti büntetőre egy ziccerrel válaszolt, ráadásul Mócsán középtávolija után a Buckles-Drenovac duó is betalált, így már tetemes előnyben voltak a hajdúságiak (34-20). Hiába kérték ki második idejüket is a vendégek, elképesztő sebességgel játszott a DEAC, Edwin hárompontosa után Buckles szaladt végig egy szerzett labdával (39-20). A folytatásban feljavult a hírös városiak játéka, stabilizálták hátsó alakzatukat, támadásban pedig rendre megtalálták az üres embert. A félidő utolsó momentumai is a vendégeké voltak, Bouges triplájával 11-re olvadt a debreceni fór, a kissé megtorpanó házigazdának egyértelműen jól jött a nagyszünet.

A térfélcsere után hamar tízen belülre került a Kecskemét, Drenovac betörésére Sinik egy hármassal, Karahozics pedig egy zsákolással válaszolt (49-41). A DEAC kiscsatára gondoskodott róla, hogy nagyon ne tudjanak lendületbe jönni a vendégek, agilis és ponterős játékának köszönhetően újra kétszámjegyűre hízott a differencia, Buljevics zsákolásával pedig összességében egy 8-0-s futást produkáltak (57-41). A negyed végén Williamson távolijára Tóth és Wittman válaszolt kintről, de hiába nyerte meg így egy ponttal a felvonást a KTE, az utolsó tíz percre így is tíz egységnyi debreceni vezetéssel vághattak neki a felek.

A záró negyed Lawrence zsákolásával indult, melyre Nuwirth válaszolt egy dudaszós kosárral. Elképesztően fizikális játék folyt a pályán, melyből a vendégek jöttek ki jobban, hat perccel a vége előtt Lawrence ziccerével rég nem látott közelségbe kerültek (66-60). Szorított védekezésén a DEAC, Edwin után Drenovac is óriási blokkot mutatott be, utóbbi kosaraival pedig újra tíz volt közte. Nem adta fel a Kecskemét, Ivkovics és Wittmann triplájával ismét közelebb kerültek, de Buckles és Edwin  egy-egy középtávolival ezt a rohamot is visszaverte (74-66). A hátralévő két percben is mindent megtettett a felzárkózásért Forray-csapat, de a DEAC-ból mindig volt valaki, aki egy kosárral válaszolni tudott, így öt pontnál nem tudtak közelebb kerülni. A vége 79-71 arányú hazai győzelem lett, az Oláh Gábor utcai publikum pedig vastapssal jutalmazta csapatát, akik ha nehezen is, de végül felálltak az első fordulóban kapott váratlan pofont követően.

DEAC – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79-71 (25-17, 22-19, 15-16, 17-19)

DEAC: EDWIN 18/6, Neuwirth 2, Mócsán 10/6, WILLIAMSON 11/3, Buljevic 9 csere: DRENOVAC 14/3, Ságodi 5/3, Buckles 10/3, Hőgye.

vezetőedző: Andjelko Mandics

KTE: Bogues 10/3, SINIK 15/9m Ivkovics 5/3, Kucsera, Karahozics 11 csere: Wittman 9/6, LAWRENCE 12, Dramicsanin 3/3, Tóth 6/6.

vezetőedző: Forray Gábor

Andjelko Mandics: Gratulálok mindkét csapatnak, főleg a srácaimnak! Köszönöm a szurkolóknak a támogatást, főként az előző mérkőzésünk után. Mentálisan sokkal jobbak voltunk, mint az OSE ellen, úgy álltunk ki, ahogy kell, csapatként játszottunk és mindenkinek volt jó időszaka, amikor húzta a csapatot. A védekezésünk is a helyén volt, és a helyzeteink nagyrészét szépen kidolgoztuk, a munka folytatódik, megyünk tovább!