Felállt a padlóról, magabiztosan nyert a DEAC

Harminc pontos győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NBI/A 2. fordulójában a HÜBNER Nyíregyháza felett. David Dedek együttese lassú kezdés után átvette a mérkőzés irányítását, így magabiztosan verte az ősi riválist.

Mindkét együttes nagy pofonba szaladt bele az első fordulóban, a hajdúságiak Sopronban kaptak ki huszonnyolc ponttal, míg a Nyíregyháza huszonöt egységgel maradt alul Kecskeméten. A nyitómeccsen elszenvedett vereség ellenére a szurkolók bizalmat szavaztak a Debreceni Egyetem alakulatának, a találkozót megelőzően már hosszú sorok kígyóztak a jegypénztáraknál, a feldobást pedig már közel teltház láthatta az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.

Rengeteg hibával indult a mérkőzés, a negyed derekáig hazai részről csak Tóth Ádám tudott eredményes lenni, a vendégek pedig Perry vezetésével hat ponttal elléptek (3-9). Gumbs közelije után Tóth talált be kétszer a festékből, majd Denovac iratkozott fel a pontdobók listájára, így egy 10-3-as futással fordított a DEAC. Hiába kért időt Pethő Ákos, lendületben maradtak a hazaiak, Mócsán és Drenovac is betalált kintről, utóbbi utolsómásodperces kosarának köszönhetően pedig 23-14-el zárult az első tíz perc.

A folytatásban Garamvölgyi duplájával hamar kétszámjegyűre hízott a differencia, Tóth visszatett lepattanója után pedig újra magához rendelte övéit a szabolcsi szakmai stáb. David Dedek becsülettel rotálta övéit, a 14. percre már egy híján a teljes csapatát harcba küldte. Magabiztosan tartotta előnyét a DEAC, majd a negyed utolsó harmadához érkezve Scott talált be közel kilenc méterről, mely után újra lendületbe jöttek Polyákék. Taylor hatalmas zsákolása után egy elképesztően nagy blokkot is kiosztott, a nagyszerű véghajrának köszönhetően pedig 47-30-as cívisvárosi vezetéssel mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás után Henderson jelentkezett egy triplával, melyre Gáspár, Drenovac és Scott válaszolt a következő három támadásból, így a találkozó során először húsz fölé nőtt a különbség (54-33). Biztos vezetése tudatában visszavettek az iramból a debreceniek, de hiába tartotta a lépést a negyedben 14 pontot jegyző Henderson vezetésével a Nyíregyháza, a harmadik felvonást is a DEAC nyerte, így az utolsó felvonás gyakorlatilag már csak formalitás volt.

Igyekezett kiszolgálni a publikumot David Dedek együttese, Gumbs pontjainak köszönhetően tovább nyílt az olló, Garamvölgyi hárompontosával pedig már harmincon túl volt a hazai fór (80-49). A soproni csúfos vereséget követően egyértelműen kijelenthető, hogy felállt a padlóról a Debreceni Egyetem alakulata, a hazai közönség pedig az utolsó perceket vastapssal jutalmazta. A végeredmény magabiztos, 89-59 arányú győzelem lett, folytatás jövőhét szerdán a Kecskemét otthonában.

DEACHÜBNER NYÍREGYHÁZA BS 89-59 (23–14, 24–16, 22–19, 20–10)

Debrecen, 850 néző. V: Benczur, Mészáros, Sörlei.
DEAC: Scott 8/6, Gumbs 8/3, DRENOVAC 23/3, Gáspár 6, TÓTH Á. 14. Csere: Taylor 7, Mócsán 5/3, Garamvölgyi 6/3, Polyák 6/6, Kenéz 6, BalázsiNeuwirth.
Edző:
 David Dedek

NYÍREGYHÁZA: Perry 11/3, Kiss B., Hillsmann 13/6, HENDERSON 14/6, Williams 12. Csere: Dolezaj 4, Mokánszki Máté 3/3, Kass 2, Bazsó , Fazekas.

Edző: Pethő Ákos

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–9. 8. p.: 15–12. 10.p. 21–14. 14.p.: 29–16. 19.p.: 42–26. 22. p.: 54–33. 24. p.: 62–37. 28.p.: 64–45. 35.p. 80–49.