Feltörölte velünk a padlót a Sopron

Huszonöt pontos, 100-75-ös vereséget szenvedett a DEAC-Tungsram Sopronban, a Tippmix Férfi NBI/A csoport tizennyolcadik fordulójának rangadóján. A hazaiak a találkozó legelejétől fogva ráerőltették akaratukat a Vovorasz-legénységre, extra dobóformájuknak köszönhetően pedig a csata kiütésbe torkollott.

Egy helyen változtatott a Szolnok elleni kezdőcsapatához képest Jorgosz Vovorasz: Djordje Dzseletovicsot honfitársa, Djordje Drenovac váltotta. Ismét a kispadon foglalt tehát helyet Tóth Ádám, míg a mostanság kiváló formát mutató Neuwirth Bence combhúzódása következtében végül keretbe sem került.

Neuwirth (és Kovács Ákos) hiányzásával Valerio Bodon-Vincentre még nagyobb szerep hárult – a 206 centiméteres bedobó jól is indította az összecsapást: a DEAC első tripláját, majd dupláját is ő jegyezte. A hazaiak oldalán leginkább McGill villogott, kinek középtávolijai lendületbe hozták a Sopron támadásait. A kék-fehérek tűzérei egészen a feldobástól kezdve elképesztő százalékkal használták ki helyzeteiket, míg a mieink beragadtak – Ford zsákolása után Vovorasz mesternek időt is kellett kérnie. (21-12) A játékmegszakítást követően egy rövid periódus erejéig zónavédekezéssel próbálkozott a hajdúsági alakulat, de ez sem hozta meg a kívánt hatást. Éppen ellenkezőleg: a cívisvárosiak tizennégy egységnyi hátrányban zárták a nyitó felvonást. (29-15)

Polyák Lászlóék a negyedek közötti szünetben sem tudták rendezni soraikat, az SKC dobói pedig ott folytatták a hármasok gyártását, ahol abbahagyták, így tovább mélyült a szakadék a felek között. (36-17) Vovorasz újabb „temperamentumos” időkérése után Thames vezényelt le egy 11-4-es futást, ami visszahozott egy halvány reménysugarat a debreceniek számára. (40-28) A félidő hajrájában Aska zsákolásával kerek tízre faragta a különbséget a DEAC, de az utolsó szó jogán a továbbra is parádézó McGill ismételten elsüllyesztett egy bombát a vendéggyűrűben. (53-40)

A Sopron a harmadik etapban még egy – ha nem inkább két – sebességgel feljebb kapcsolt, amivel igazi hidegzuhanyt zúdított a felzárkózásra aspiráló fehér-feketék nyakába. Az „Ördögöknek” ekkor jóformán minden összejött, impozáns teljesítményükhöz Drenovacék csak asszisztálni tudtak. Akcióról akcióra nyílt az olló, miközben Montgomeryék közönségüket is kiszolgálták. A cívisvárosi védelem teljesen szétzilálódott, amiről a tíz perc alatt bekapott harminchat pont is hűen árulkodik. A játékrész 89-55-ös állásnál ért véget, a mérkőzés pedig eldőlt.

Tóth Ádámék ugyan a lefújásra minimálisan kozmetikázni tudtak helyzetükön, de a huszonöt pontos fiaskó így is rendkívül rosszul mutat a forduló eredménylistájában. Csapatunk ezzel a hatodik helyre csúszott vissza a tabellán – javítási lehetőség egy hét múlva, Körmenden.

Sopron KC – DEAC-Tungsram 100-75 (19-15, 24-25, 36-15, 11-20)

DEAC: Hagins 9/9, Thames 13/9, Valerio-Bodon 5/3, Drenovac 17, Aska 11.
Csere: Tóth 12, Dzseletovics 4, Polyák 4/3, Kerpel-Fronius -, Balázsi-.
Vezetőedző: Jorgosz Vovorasz

Jorgosz Vovorasz: – Gratulálok a Sopronnak és edzőjének, nagyon jó munkát végeztek, az elejétől fogva irányították a játékot megérdemelten nyertek. Ami minket illet, így jár az a csapat, mint mi, ha engedi az ellenfelet a saját játékát játszani. Egy jó sorozat után jött két vereség, azon dolgozunk, hogy mentálisan előrelépjük, és kijöjjünk a hullámvölgyből.