Győzelemmel búcsúztatta az óévet a DEAC

Magabiztos győzelemmel zárta a 2021-es esztendőt a DEAC-Tungsram együttese, miután 23 pontos győzelmet aratott a Pécsi VSK ellen. A félidőben ugyan még döntetlen volt az eredmény, de a fordulás után robbantottak Polyák Lászlóék, s végül a százpontos álomhatárt is átlépve megszerezték sorozatban negyedik sikerüket.

Sokáig úgy tűnt, hogy hosszú idő után újra teljes kerettel állhat ki a DEAC, hiszen Valerio-Bodon Vincent közel két hónap sérülés után újra játékra jelentkezett. A sors azonban ezúttal is közbeszólt, hiszen Djordje Drenovac és Kovács Ákos koronavírus tesztje is pozitív lett a mérkőzést megelőzően. Két pécsi kosárral indult a találkozó, de Neuwirth hármasával és Dzseletovic közelijével a hajdúságiak is hamar megérkeztek a mérkőzésbe. A folytatásban felváltva estek a kosarak, a vendégek Gordon és Haynes-Jones, míg a hajdúságiaktól Dzeletovics és Hagins volt nagyon aktív. A negyed hajrája a bátran játszó baranyaiaknak sikerült jobban, 6-0-s rohanásuknak köszönhetően 16-22-vel zárult az első játékrész.

A második tíz perc Doktor hármasával indult, melyre Hagins egy három plusz egyes akcióval azonnal válaszolt. Lendületben maradt a házigazda, Tóth és Aska közelijeivel egyre pontra zárkóztak, de mielőtt összejöhetett volna a fordítás, Ivosev egy hármassal hűtötte le a kedélyeket (24-28). A negyed derekán azonban már nem volt pardon, Neuwirth triplájával és Dzseletovics ziccerével már debreceni vezetést mutatott az eredményjelző (30-28). Sokáig tartotta minimális előnyét a DEAC, de a félidőhöz közeledve újra magára talált a Pécs, Bíró ziccerével át is vették a vezetést (37-38). Az utolsó két perc igazi kosáresőt hozott, melyből egyik csapat sem jött ki igazán jól, így igazságos döntetlennel mehettek az öltözőbe a felek (44-44).

A fordulás után sem lassítottak a csapatok, az első támadásokból Thames és Ivosev is elsüllyesztette egy-egy triplát. Ezt követően keményített védekezésén a DEAC, és egy 8-0-s futással a találkozó addigi legnagyobb különbségére tettek szert, időt is kért Andrija Csirics (55-47). A rövid fejmosás ugyan átmenetileg stabilizálta a mecsekaljaiak játékát, de a negyed második felében Polyák kosaraival így is kétszámjegyűre hízott a differencia. Innentől kezdve nem volt megállás, nagyon belelendültek a cívisvárosiak Thames és Polyák pontos távolijaival tovább nyílt az olló (72-53). Dzseletovics gyorsindításával már húsz is volt közte, de a negyed utolsó momentuma Ivosev kettő plusz egyes akciója volt, a harmadik tíz percet így “csak” 19 ponttal nyerte a Debreceni Egyetem.

A záró felvonásban is becsülettel küzdött a PVSK, de a lényegi dolgok már korábban eldőltek, így már csak a különbség volt kérdéses. Érezhetően nem fektetett már annyi energiát a védekezésébe a DEAC, a pécsiek pedig már felszabadultan kosárlabdázhattak, de a hazai győzelmet így sem fenyegette semmi. A hajrát ismét megnyomták a hazaiak, így Valerio-Bodon hárompontosával a százpontos álomhatárt is sikerült átlépniük. A 102-79-es sikernek köszönhetően Jorgosz Vovorasz együttese már sorozatban négy győzelemnél jár, aminek köszönhetően a tabella negyedik helyén várhatják az Újévet.

Debrecen, 1000 néző (vezette: Benczur, Tóth, Nyilas)

DEAC-Tungsram – Pécsi VSK-VEOLIA 102-79 (16-22, 28-22, 32-13, 26-22)

DEAC: HAGINS 13/6, THAMES 18/12, Neuwirth 9/9, DZSELETOVICS 31/3, Aska 3 csere: Tóth 10, Polyák 10/6, Velerio-Bodon 3/3, Kerpel-Fronius 5/3, Udemeze -.

vezetőedző: Jorgosz Vovorasz

PVSK: Illés 11/6, Goldring -, GORDON 19/6, Bíró 10/6, Brkics 7 csere: IVOSEV 20/6, Doktor 3/3, Haynes-Jones 7, Meleg -, Farkas 2.

vezetőedző: Andrija Csirics

Jorgosz Vovorasz: Nem volt egyszerű felkészülni a mai mérkőzésre, sajnos akadt néhány probléma a csapatnál. Az első félidő kicsit lassabban sikerült, viszont a folytatásban a megfelelő fordulatszámra sikerült felpörögnünk, sokkal agresszívabban léptünk fel a pályán, összeállt a védekezés és könnyű kosarakat szereztünk. Ennek köszönhető a mai győzelem, így sikerült jó szájízzel zárni az idei esztendőt. Remélem, hogy jövőre kevesebb problémánk lesz, egy két nap pihenést követően folytatódik a munka, és készülünk az Alba eleni találkozóra. Boldog és betegségektől mentes új esztendőt kívánok mindenkinek.