Győzelemmel zárta az évet a Mandics-csapat

Hárompontos győzelmet aratott a naptári év utolsó bajnokiján a DEAC kosárlabdacsapata Oroszlányban, megszerezve második idegenbeli sikerüket a szezon során. A félidőben ugyan még a házigazda vezetett, ám a már oly sokszor látott parádés harmadik negyednek köszönhetően a térfélcsere után fordítottak Mócsánék, és szoros végjáték után diadalmaskodtak.

Az alapszakasz második körének nyitómérkőzésén Oroszlányban lépett pályára a Debreceni Egyetem alakulata. Andjelko Mandics két helyen is változtatott legutóbbi Szeged elleni kezdőötösén, ezúttal Buljevics és Hőgye is ott volt a feldobásnál. A DEAC kezdte jobban a mérkőzést, Polutak kosarára hét debreceni pont jött válaszul, közte Hőgye triplájával. A folytatásban a hazaiaknak rendre üres dobásokat alakítottak ki, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel, így a hajdúságiak a negyed derekáig magabiztosan tartották előnyüket (4-11). A cseréből beálló Gholston új lendületet hozott az OSE játékába, az amerikai egy gyorsindítás után kintről is betalált, így hamar egy pontra olvadt a különbség. A játékrész utolsó harmadában Drenovac vette hátára csapatát, majd Hőgye értékesítette második távoliját is, így tíz perc játék után 20-18-as debreceni vezetést mutatott az eredményjelző.

A rövidszünet után is nagy lendülettel játszottak a csapatok, a kialakult dobópárbajból sokáig inkább a DEAC profitált, Mócsán és Drenovac triplájának köszönhetően hat egységnyivel megléptek (26-32). Ezt követően azonban megtört a lendületük, Gholston pedig újra csapata élére állt, vezérletével egy 8-0-s futást produkált az OSE, így az első perc után újra átvették a vezetést. Mandics időkérése után Edwin egyenlített egy középtávolival, majd Drenovac válaszolt egy zsákolással egy hazai kosárra. Hiába álltak azonban helyre a cívisvárosi támadások, a védelmük ezúttal cserben hagyta őket, így egy pontgazdag első félidő után kétpontos hátránnyal mehettek az öltözőbe (44-42).

A fordulás után Buljevic egyenlített az első támadásból, Mócsán hármasa és betörése után pedig már a DEAC járt előrébb (46-49). Érezhetően jobb mentalitással kosárlabdáztak a fekete-fehérek, és ezúttal az elmúlt meccseken problémát jelentő büntetőknél is megfelelően koncentráltak, Edwin triplája után pedig Petrov mester volt kénytelen időt kérni (48-56). Riddley fújt volna ébresztőt egy hárompontossal, de nem lassítottak Mócsánék, a válogatott bedobó ujabb távolijával kétszámjegyűre nőtt a differencia (51-62). A vendéglátók nem estek össze, a negyed végén egy 8-0-s periódussal szempillantás alatt látótávolságon belülre kerültek, így Edwin bődületes zsákolása ellenére is „csak” öt pontos előnnyel várhatták a záró felvonást.

Nagy kapkodás jellemezte az utolsó negyed elejét, az első mezőnykosárra két és fél percet kellett várni, Mócsán küldte helyére negyedik hármasát is (60-67).  Az addig sziporkázó támadójátékot mindkét oldalon kőkemény védekezés váltotta fel, melyből inkább a hazaiak tudtak előnyt kovácsolni, öt perccel az órán Riddley pontos kinti dobásával látótávolságon belülre zárkóztak (65-67). Williamson és Drenovac duplái után átmenetileg fellélegezhetett a DEAC, bár a végjáték előtt nem jött jól, hogy előbbi egy szerencsétlen mozdulat után megsérült. A védelem ennek ellenére továbbra is jól zárt, Edwin és Buljevic pontjaival két és fél perccel a vége előtt karnyújtásnyira került a győzelemtől a DEAC (67-75). Ridley két kosara között Buljevic ziccerét érvénytelenítették a játékvezetők, majd Tadics hármasára válaszolt John egy távolival (74-78). Egy végigjátszott, de elpuskázott DEAC támadás után Gholston révén jött fel kettőre az OSE, Edwin ötwenszázalékos büntetőzése után pedig Ridley maradt higgadt a vonalon, így 14 másodperccel a végső dudaszó előtt már csak egy volt közte (78-79). A kevés idő miatt faultolnia kellett az Oroszlánynak, ám ezt egyrészről későn, másfelől pedig sportszerűtlen hibával tették meg, így Drenovac büntetői végül lezárták a találkozót.

MVM-OSE Lions – DEAC 78-81 (18-20, 26-22, 15-22, 19-17)

OSE: RIDDLEY 24/6, Ruják, 2, Szabadfi 2, Jonh 9, Polutak 12 csere: GHOLSTON 21/3, Balsay 8/3, Gáspár.

DEAC: EDWIN 18/6, Hőgye 6/6, DRENOVAC 18/3, WILLIAMSON 12, Buljevic 6 csere: MÓCSÁN 16/12, Tadics 5/3, Czermann.

Andjelko Mandics: Jó mentalitással és koncentráltan álltunk a mérkőzéshez, ez kell, hogy legyen az alapja a játékunknak a folytatásban is. A taktika is fontos, de ez a hozzáállás az, ami miatt ma bementek a büntetőink és jól dobtuk a hármasokat, ellentétben a közelmúlt mérkőzéseivel. Nem játszottunk tökéletesen, a védekezésünkkel helyenként nem voltam elégedett, de azt gondolom, hogy kézben tartottuk a mérkőzést, és ha egy kicsit pontosabbak vagyunk 11 pontos vezetésnél, akkor le is zárhattuk volna a meccset hamarabb. Így egy kicsit nehezebb lett a vége, de szerintem megérdemelten nyertünk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy egész évben kiálltak mellettünk, és ezúton is Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!