Hónapról-hónapra: fókuszban a történelmi kosárszezon – január

A mögöttünk álló évadban történelmi szezont futott a DEAC kosárlabdacsapata, hiszen mind a bajnokságban, mind a Magyar Kupában fennállása eddigi legjobb eredményét érte el a szakosztály.  Visszatekintő sorozatunkban a 2020-21-es idény legemlékezetesebb pillanatait elevenítjük fel, ezúttal az új év első hónapját vesszük górcső alá, amikor Tóth Ádámék kezdtek úgy igazán belelendülni a játékba, és megkezdték a felzárkózást a tabella első harmadához.

Korábbi részek:

1. rész – augusztus

2. rész: szeptember

3. rész: október

4. rész: november

5. rész: december

Új év, új remények, gondolták a 7-7-es mérleggel álló kosarasaink az új év kezdetén, majd 5-én megszerezték a szezon legnagyobb arányú győzelmét, s 41 ponttal kiütötték a Kaposvári KK együttesét. Nagyjából három percig volt izgalmas a mérkőzés, ezt követően végig a DEAC akarata érvényesült, az egész csapat nagyszerű teljesítményt nyújtott.

Nem volt sok ideje az ünneplésre a csapatnak, hiszen négy nap múlva Körmenden volt jelenése Kovács Adrián tanítványainak. Mint ismert, az őszi debreceni mérkőzésen kétszeres hosszabbításban tudtak nyerni a vasiak, ám azt senki sem gondolta, hogy ezúttal ötven perc tiszta játékidő sem lesz elég a feleknek. A találkozó nagy részében a hazaiak vezettek, ám a negyedik negyedben a Moody-Moore duó “megőrült”, a két amerikai tripláinak köszönhetően pedig sikerült visszajöni a mérkőzésbe. Bár a találkozót háromszoros hosszabbítás után 112-109 végül a piros-feketék nyerték, az “év mérkőzésének” titulált találkozó után nem volt ok a szégyenkezésre.

Ezt követően mozgalmas hét elé nézett a Debreceni Egyetem alakulata, hiszen egy hét alatt három mérkőzés is várt rájuk. Az oroszlányi húszpontos sikernek köszönhetően újra pozitív lett a csapat mérlege, de amit nagyon kevesen gondoltak volna, hogy ez az idegenbeli győzelem egy nyolc mérkőzéses veretlenségi sorozat kezdete volt. Az évtizedek óta a debreceni kosárlabda otthonául szolgáló Oláh Gábor utcai Sportcsarnok névadójának megemlékezése után, a sereghajtó Jászberény elleni derbik következtek. Ahogy azt várni lehetett nem jelentett különösebb problémát a jészságiak legyőzése, mindkétszer magabiztos DEAC győzelem született, még olyan apróságok is belefértek, mint Shaquille Hines direkt kihagyott büntetője a századik pont előtt.

A két könnyed siker között a klub vezetése elköszönt egykori csapatkapitányától, az elmúlt fél évben rengeteg sérüléssel küzdő Bognár Kristóftól, aki néhány héttel később aláírt a közvetlen rivális Szegedhez. A bajnokságban azonban nem volt megállás, ipari mennyiségben játszották a meccseket a csapatok, mindenki igyekezett “utolérni magát” a bajnokságban. Bár a DEAC jól állt a lejátszott mérkőzések számát tekintve, az év első hónapjában még két mérkőzés várt rájuk, így összesen hétszer léptek pályára januárban. A ZTE ellen a vártnál talán nagyobb küzdelemben, de nyert a Kovács-csapat, míg Sopronban egy fantasztikus második félidővel sikerült visszavágni az SKC-nak az őszi fiaskóért.