Hónapról-hónapra: fókuszban a történelmi kosárszezon – március

A mögöttünk álló évadban történelmi szezont futott a DEAC kosárlabdacsapata, hiszen mind a bajnokságban, mind a Magyar Kupában fennállása eddigi legjobb eredményét érte el a szakosztály. Visszatekintő sorozatunkban a 2020-21-es idény legemlékezetesebb pillanatait elevenítjük fel, ezúttal márciusig utazunk vissza az időben, amikor többek között a címvédő Falco legyőzésének köszönhetően sikerült az előzetesen kitűzött célt elérni, s az első négyben zárni az alapszakaszt.

7. rész: február

Hatalmas lendülettel érkezett az év harmadik hónapjába a DEAC kosárlabdacsapata, sorozatban megszerzett hét győzelemének köszönhetően már a negyedik helyre kapszkodott fel a Kovács-csapat. A mezőny nagy része heti két-három mérkőzést is kénytelen volt játszani a halasztások miatt, de a Debreceni Egyetem alakulata ezen a téren is jól állt, hiszen már csak három találkozójuk volt hátra az alapszakaszból. Március első mérkőzésén nem más ellen kellett folytatni a menetelést, mint a cívádő -későbbi győztes- Falco Vulcano-Energia KC Szombathely. Bár a sárga-feketék is elég nagy terhelésnek voltak kitéve, mégis a hajdúságiak várhatták rosszabb előjelekkel az összecsapást, hiszen Stefan Moody a mérkőzés előtti utolsó edzésen megsérült. A vasiak az első félidőben ki is használták a kissé tanácstalanul kosárlabdázó DEAC hibáit, ám hiába vezettek a nagyszünetben már 13 ponttal is, a fordulás után robbantottak Tóth Ádámék, és bravúros játékkal végül 98-89 arányban diadalmaskodtak.

Minden sorozat megszakad egyszer, a DEAC nagy menetelése pedig Kaposváron tört meg, a feljövőben lévő somogyiak esélyt sem hagytak a kissé motiválatlannak tűnő cívisvárosiaknak, és egy 21 pontos győzelemmel vágtak vissza az őszi kiütéses vereségért. Az alapszakaszzáró bajnokiig bő két hete volt még felkészülni a csapatnak, ez idő alatt a szakmai stáb és a klub vezetősége sem tétlenkedett. Előbbi egy Jászberény elleni edzőmérkőzéssel igyekezett újra pozitív irányba terelni a keretet a sorsdöntő bajnoki és a kupadöntő előtt, utóbbi pedig két éves szerződést írt alá a csapat egyik vezérével, Tóth Ádámmal.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Pécs látogatott a Nagyerdőre, a debreceniek számára pedig létfontosságú volt a győzelem. Egy esetleges vereséggel ugyanis még visszacsúszhattak az ötödik helyre, mellyel bukták volna a rájátszásban a pályaelőnyt, míg egy sikerrel akár a harmadik helyre is felkapaszkodhattak volna. A találkozón ennek megfelelően óriási energiákat mozgósított a Debreceni Egyetem, az elejétől konrollálva a játékot végül 16 pontos sikert arattak. A pályaelőnyt ezzel sikerült kiharcolni, de mivel a Szeged győzni tudott Szolnokon, így be kellett érnie a cívisvárosiaknak az alapszakasz negyedik helyével. A szezon legizgalmasabb része azonban még csak ezután következett, hiszen április első hetében a Magyar Kupa, azt követően pedig története első rájátszása várt a DEAC kosárlabdázóira.