Kecskeméten sem tört meg a rossz sorozat

Nyolc pontos vereséget szenvedett a DEAC-Tungsram kosárlabdacsapata az NB I. A középszakaszának harmadik fordulójában Kecskeméten. Berényi Sándor együttese ezzel visszacsúszott a középszakasz negyedik helyére, és egyre nehezebb helyzetben van a rájátszásért folytatott küzdelemben.

Az egy héttel korábban az Oroszlány ellen térdsérülést szenvedő, és így a szezon hátralévő részére kieső Tóth Ádám mellett a Kerpel-Fronius Gásápár játékára sem számíthatott a debreceni szakmai stáb, míg a hazaiak keretébe visszatért a hétvégi fordulót kihagyó Kemal Karahozics.  Nagy iramban kezdődött a találkozó, Klobucar duplájára és Dramicanin távolijára Drenovac válaszolt hat ponttal (5-6). A folytatásban sem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, mely leginkább a rengeteg ki nem kényszerített hibának volt köszönhető. A negyed utolsó harmadához érve két kettő plusz egyes akcióval kavarta fel az állóvizet a Kecskemét, Berényi Sándor magához is hívta övéit (17-10). Kovács Ákos révén kezdte volna meg a zárkózást a DEAC, de ez sem törte meg a hazaiakat, a játékrész utolsó percében Klobuchar újabb triplájával kétszámjegyűre hízott a differencia. Hiába zárkóztak Drenovac és Hagins pontjaival a hajdúságiak, a KTE szlovén kiscsatára a dudaszó pillanatában is betalált majd nyolc méterről, így 28-18-al zárult az első tíz perc.

Elképesztő iramban kezdte a második felvonást a DEAC, Josh Hagins vezérletével három perc után sikerült ledolgozni a tízpontos hátrányt, sőt Neuwirth hármasával már a vezetést is átvették a hajdúságiak. Szinte tökéletes volt a Berényi-csapat védekezése, melynek köszönhetően összességében egy 17-2-es rohanást produkáltak (30-35). Pollard  törte meg a hosszú hazai kosárcsendet, az irányító kosár jó plusz egyével pedig két perccel a nagyszünet előtt már újra döntetlen volt az állás (38-38). A félidő hajrájában felgyorsultak az események, de végszó ismét a hírös városiaké volt, Pollard hárompontosa után 44-42-vel vonulhattak az öltözőbe a felek.

Hiába egyenlített a fordulás után azonnal a DEAC, a harmadik etapot a vendéglátók kezdték jobban, Milutinovics agilis játékának köszönhetően hamar öt ponttal elléptek (51-46). Ezt követően a cívisvárosiak is magukra találtak, Aksa vezetésével pedig a negyed derekára utolérték ellenfelüket. Wittmann kapta el a folytatásban a fonalat, az egykori válogatott irányító sorozatban szerzett nyolc pontjával ismét átvette a mérkőzés irányítását a KTE. A negyed hajrájára teljesen szétesett Polyákék védekezése, melyet könyörtelenül kihasznált a Kecskemét, így hosszú idő után újra kétszámjegyű különbséget mutatott az eredményjelző (73-60).

A záró felvonásban sem változott a játék képe, a hazaiak támadásai továbbra sem ütköztek túl nagy ellenállásba, így a negyed derekára gyakorlatilag el is dőlt a találkozó (84-66). Nem adta fel a DEAC, Drenovac triplájával utolsó kétségbeesett hajrát indítottak, két és fél perccel a vége előtt pedig Thames hárompontosával sikerült tízen belülre kerülni (87-78). Reális esélye azonban így sem volt a felzárkózásra Berényi Sándor együttesének, a Kecskemét okosan menedzselte a hátralévő időt, s végül megérdemelt, nyolcpontos győzelmet aratott. Folytatás három nap múlva szombaton, a Szeged otthonában.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – DEAC-Tungsram 90-82 (28-18, 16-24, 29-18, 17-22)

Kecskemét: POLLARD 21/3, Milutinovics 9/3, KLOBOCAR 19/9, Dramicanin 17/3, Fazekas – csere: Karahozics 4, WITTMANN 20/15, Ivkovics -, Kiss -.

vezetőedző: Forray Gábor

DEAC: Thames 12/6, Valerio-Bodon -, Drenovac 17/3, Dzseletovics 6, ASKA 18 csere: HAGINS 15/9, Polyák 9/3, Kovács 2, Neuwirth 3/3.

vezetőedző: Berényi Sándor

Berényi Sándor: Amikor támadtuk a Kecskemét védekezésének gyengeségeit, akkor rendre jó helyzeteink voltak, viszont amikor fegyelmezetlenek voltunk, és nem követtük az eltervezetteket, akkor nagyon rossz volt a dobáskiválasztásunk. Azokban a periódusokban, amikor a hazaiak megnyerték a meccset nagyon rosszul kommunikáltunk és puhák voltunk védekezésben.