Kiábrándító vereség a szezonrajton

Nagyarányú vereséget szenvedett hazai pályán a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A 1. fordulójában az MVM-OSE Lions ellen. A rossz kezdést követően többször is visszajött a mérkőzésbe Andjelko Mandics együttese, de a 25. perctől teljesen szétesett a játékuk, így a vendégek 21 pontos győzelemmel távoztak a Nagyerdőről.

Technikai okok miatt közel negyedórás csúszással indult a szezon első összecsapása, de mire minden problémát sikerült elhárítani, legalább szépen megteltek az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok lelátói. Andjelko Mandics nem okozott meglepetést, az előszezon utolsó felében tapasztaltaknak megfelelően az Edwin, Neuwirth, Mócsán, Williamson, Buljevic ötöst küldte fel a feldobáshoz.

A közjáték a DEAC együttesét zavarta meg jobban, Mócsán ugyan megszerezte az idény első debreceni kosarát, de ezt követően a vendégek akarata érvényesült, Ruják és Thomas hárompontosaival, valamint Hollis-Jefferson zsákolásával négy perc után már 8-2-re vezettek. Edwin kettő plusz egyes akciójával zárkóztak a hazaiak, de Gholston négy ponttal válaszolt, így Mandics magához is rendelte övéit. Az időkérés és Drenovac pályára lépése sem segített, a hajdúságiak támadásai továbbra is nagyon akadoztak, így az első felvonást követően hat ponttal ment az OSE (11-17).

A második etapra beszálló Rakeem Buckles számára 15 másodperc is elég volt, hogy megszerezze első pontjait egy kettő plusz egy formájában, Edwin gyorsindítása és triplája után pedig szempillantás alatt átvette a vezetést a DEAC (19-17). Nem tartott sokáig a cívisvárosiak öröme, egy gyors taktikai szünettel rendezték a sorokat az oroszlányiak, labdaszerzések utáni könnyű kosaraiknak köszönhetően pedig egy 8-0-s periódussal fordítottak. Ezt követően kezdték levetkőzni az idény eleji formát a csapatok, egyre színvonalasabb küzdelmet láthatott a nagyérdemű, a második negyedben összesen 12 pontig jutó Buckles tripláival pedig a félidőhöz közeledve ismét a fekete-fehéreknél volt az előny (34-33). Az utolsó percben azonban csak a bányászvárosiak szereztek pontot, ők viszont hatot is, így öt egységnyi fórral mehettek az öltözőbe.

Három perc sem kellett a házigazdának a fordításhoz, Mócsánék érezhetően jóval nagyobb energiákat mozgósítottak védő oldalon (41-40). A folytatásban állandósult az eredmény, hol egyik, hol másik csapat járt előrébb, a debreceniek dolgát viszont nehezítette Williamson negyedik személyi hibája, az erőcsatárt le is cserélte a szakmai stáb. Az OSE centere, Imran Polutak megállíthatatlan volt a palánkok alatt, s bár egy ideig Edwin kosaraival tartotta a lépést a DEAC, a negyedet egy ponttal a vendégek nyerték (48-54).

A záró felvonás sem a legjobban kezdődött a hajdúságiak számára, Buckles és Edwin kosaraira rendre válaszoltak az oroszlányiak, sőt egy újabb eladott labda után Thomas zsákolásával először a mérkőzésen már kétszámjegyű volt a differencia (54-64). Edwin és Hőgye ziccerei után azonnal időt kért Simon Petrov, nem is sikerült elkapni a fonalat a DEAC-nak, Gholston két hármast is beszórt, Riddley gyorsindítása után pedig négy és fél perccel a vége előtt el is dőlt a mérkőzés (58-72). A végére teljesen görcsössé vált a debreceniek játéka, az OSE így teljesen megérdemelt, 21 pontos magabiztos győzelmet aratott. A Debreceni Egyetem alakulata tehát vereséggel kezdte története hetedik szezonját, javítási lehetőség egy hét múlva pénteken, a Kecskemét ellen hazai pályán.

DEAC – MVM-OSE Lions 59-80 (11-17, 23-22, 14-15, 11-26)

DEAC: Edwin 15/6, Neuwirth, Mócsán 10/6, Williamson 7, Buljevic csere: Drenovac 8, Kenéz, BUCKLES 17/9, Hőgye 2.

vezetőedző: Andjelko Mandics

OSE: Ruják 3/3, Balsay, GHOLSTON 16/9, THOMAS 16/3, POLUTAK 19 csere: Hollis-Jefferson 7, Illés 5/3, RIDDLEY 14/3, Szabadfi, Gáspár.

vezetőedző: Simon Petrov

Andjelko Mandics: Szégyen volt ez a mai teljesítmény, az Oroszlány teljesen megérdemelten nyert ilyen arányban is, végig jobbak voltak nálunk minden tekintetben. Foghatnánk arra, hogy túlizgultuk a mérkőzést, vagy hogy időszakonként görcsössé vált a játék, de arra, amit ma láttunk, nincs magyarázat.